Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

5 Dakikada Makyaj Yapmanın Tüyoları

5 Dakikada Makyaj Yapmanın Tüyoları

Çalışan ya da üniversiteye giden aynı zamanda makyaj yapamayan kadınların her sabah yaşadığı bir sıkıntı var ki o da makyajın tamamlanmasının çok zaman alması. Hem bakımlı, canlı görünmek istediğini hem de yarım saat daha fazla uyumak istediğini biliyorum. Aslına bakarsan çok fazla zaman harcanan makyaj ile her gün işe/okula gitmek seni cool yapmaz. Bilirsin ki bir rimel bir ruj bile seni ne kadar değiştirir. Tempolu günlerinde kendi makyaj imzanı yaratmanı tavsiye ederim. Aynı makyajı her gün yaptığın sürece elin gitgide hızlanacak ve ezbere 5 dakikada bitirmiş olacaksın. Üstelik doğal ve pürüzsüz görünen bir ten, abartılmamış ama kıvrık duran kirpikler ve biraz da belirgin dudaklar sana iş/okul hayatın için yeter. Artık makyajına 5 dakikadan fazla ayırmamanın zamanı geldi. İşte 5 dakikada makyaj yapmanın tüyoları!

  • Cildini sabah akşam temizlemeyi unutma. Bakımlı bir cildin var fazla makyaja ihtiyacın yoktur. Her sabah uyandığında ve her akşam eve girer girmez mutlaka ama mutlaka cildini nazik bir temizleyici ile temizle, tonikle ve nemlendir. Sabahları nemlendirici yerine güneş kremi kullan. Cildini yaz kış demeden güneş ışınların korumak ve lekelenmesini önlemek ya da olan lekelerinin daha çok belirginleşmemesi için dikkate almak zorundasın. Akşamları ise evinde makyajla oturmana gerek yok. Makyaj cildinde ne kadar az durursa o kadar az zarar görürsün. Geceleri kullandığın nemlendiricin tercihen cildi onarıcı özellikte olmalı. Kullandığın tüm cilt bakım ürünlerinin temiz içerikli olmasına dikkat et. Emin ol sabah akşam temizlenip, toniklenip, nemlendirilen bir cilt ne far bazına ihtiyaç duyar, ne fondöten bazına ihtiyaç duyar ne de kat kat kapatıcılara!
  • Sabah yüzünü temizleyip güneş kremini sürdükten sonra kıyafetlerini giyinerek kremin cildine hapsolmasını bekle. İşte şimdi başlayabiliriz. Her ne kadar makyaj süngerleri fondötenleri, kapatıcıları daha kusursuz uygulama sağlasa da onu ıslatıp sıkmak ekstra zaman. Bu yüzden acele ettiğin günler sünger yerine fırçaları tercih edebilirsin. Yüzüne her gün fondöten uygulamak zarar vereceği ve ayrıca günlük hayatında fondötenin ağır kaçacağını düşündüğüm için bb krem kullanmanı tavsiye ederim. Cilt tipine uygun bir bb kremle yüzündeki kızarıklıkları kapatabilir ve cildini pürüzsüz gösterebilirsin. Hatta çok mor göz altların yoksa aynı bb kremi kapatıcı yerine bile kullanabilirsin. Kapatıcıya ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan bb kremini cildine hızlı bir şekilde dağıttıktan sonra kapatıcıyı göz altlarına ve kapanmasını istediğin diğer bölgelere çok az olacak şekilde sür ve yüzük parmaklarında hızlıca dağıt. Bb kremi ellerinle uygulaman (ellerini kirletip tekrar yıkamak zorunda kalacağın için) sana zaman kaybettirecektir fakat kapatıcıyı tek bir parmakla halledebildiğin ve vücut ısısıyla emilimi kolaylaştığı için daha iyi olacaktır. Kapatıcı sürdüysen mutlaka transparan pudrayla göz altlarındaki kapatıcını sabitle. Bu bi kaç saniyeden fazla sürmeyeceği gibi gün içinde kapatıcının çizgilere dolmasını engelleyecektir.

Makyaj Tüyoları

  • Ten ürünlerin cildine otururken kaşlarına geçebilirsin. Unutma ki kalın kaşlar seni her zaman olduğundan daha genç gösterir ve yorgunluğunu geri plana atar. Kaş farı ya da kaş jelleri sabahlar için tam bir vakit kaybı. Bunun yerine kaş rimelleri ya da kaş kalemlerini kullanman sana zaman kazandırır.
  • Aslında gözlerine far uygulamana gerek yok fakat arada değişiklik yapmak istersen tek renk sedefli krem farlar çok işine yarar. Hem gözlerine renk katmış hem de donuk görüntüyü yok etmiş olursun. Gözlerin koyu ise, bej ve şeffaf tonlarındaki far renklerini kullan. Açık renkli gözlerde ise bütün renkler rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca far uygulamadığın günler yumuşak uçlu siyah göz kalemini hızlı bir şekilde gözüne şekil bir fırça yardımıyla dağıtarak gözlerine hoş bir hava katabilirsin. Fakat belirtmek gerekir ki bu işlem yüzünden 5 dakikadan fazla zaman harcarsın.
  • Fara gerek yok dedim ama rimel olmazsa olmazlardan! Kıvrık ve uzun kirpikler senin tüm yorgunluğu alıp götürür. Rimelini kat kat uygularken katlar arasında kurumasını bekleme. Aralıksız bir şekilde sürekli rimelin fırçasıyla kirpikleri 5-6 kere tara. Rimelin göz kapaklarına bulaşması demek onun kurumasını bekleyip kulak çubuğuyla temizlemek ve dolayısıyla zaman kaybı demek. Bu yüzden rimelini uygularken aynayı aşağıya al ve gözlerin yere baksın. Yani kirpiklerini olabildiğince göz kapaklarından uzakta tutarak sür. Bu tüyo çok işine yarayacak!
  • Yüzüne hafif renk vermek için elmacık kemiklerine şeftali ya da bronz tonlarındaki allığı uygula. Allığı, kulağından, burnuna doğru hareketlerle uygulamaya çalış. Bu işlemi uygulamak sadece birkaç saniyeni alacaktır.
  • Günlük makyajında dudağının renginden bir ton koyu ruju ya da hafif renkli parlatıcıları tercih etmelisin. İnce dudaklara sahipsen, dudak kalemi yardımı ile dudaklarının daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili aramalar: makyaj tüyoları, makyaj ipuçları, 5 dakikada makyaj

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz