Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Eylül 2020

Ağlayan Bebeği Susturmak

Ağlayan Bebeği Susturmak

Bebekli anne ve babaların en büyük sorunlarından bir tanesi de ağlayan bebekleridir. Bebek ağlaması her ne kadar doğal bir durumda olsa, anne ve babalar, çocuklarının ağlamalarına çok fazla dayanamazlar.

Bu yazımızda anne babalar için ağlayan bebeği susturma yönteminden bahsedeceğiz. Pediatrist Robert Hamilton, bu yöntem ile bebekleri kısa sürede sakinleştirerek ağlamalarını durduruyor. Bunu ise sadece çocuğu tutuş şekli ile yapıyor.

Hamilton, bebeğin kollarını göğsüne kavuşturuyor ve avucunun içerisine alıyor. Yine aynı eli ile bebeğin çenesinin altından destekliyor. Bir diğer eliyle ise bebeğin poposunu tutuyor. Bu şekildeyken bebeği zıplatıyor veya bebeğin poposunu sallıyor. Sadece bu yöntemi uygulayarak bebekleri kısa sürede sakinleştiriyor.

Hamilton, bu yöntemin 3 aylığa kadar olan bebekler için uygulanabileceğini söylüyor. 3 ayını dolduran bebekler kilo aldıkları için bu yöntemin uygulanmasının zor olduğunu söylüyor. Aşağıda ağlayan bebeği susturma yönteminin videosunu paylaştık. İzleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz