Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Ayakları Yumuşatmak için

Ayakları Yumuşatmak için

Biz kadınların en çok şikayetçi oldukları konulardan bir tanesi de ayakların sertleşmesi ve ayak yorgunluğu.

Ev hanımları olarak akşama kadar yemek, ev işi, çocuk bakımı, temizlik derken kadınlar için oturup dinlenmek oldukça zorlaşıyor. Ve doğal olarak ayaklarımız kuruyor, tahriş oluyor, sertleşiyor ve hatta şişiyor. Bu yüzden günlük işler bittikten sonra kadınlar yorgunlukla uğraştıkları yetmiyormuş gibi bir de ayaklarında oluşan bu problemlerle uğraşıyor. Bu yüzden size ayaklarınıza uygulayabileceğiniz ve ayaklarınızın yorgunluğun alacak olan bir tarif veriyoruz.

Öncelikler ayaklarımızı ılık bir suda yıkayarak işe başlıyoruz. Daha sonrasında ise büyükçe bir kabın içerisine su doldurup bir miktar tuz döküyoruz. Bu suyun sıcak olması gerekmektedir. Ve bir süre ayaklarımızı bu suda bekletiyoruz.

Küçük bir kaba bir miktar vazelin koyup 4 tane aspirini ezip içine atıp karıştırıyoruz. İsterseniz içine çok az da limon damlatabilirsiniz.

Akşam yemeklerinde veya salatalarda kullandığınız limonun kabuklarını atmayın. Bu limon kabuklarını masaj için kullanacağız. Limon kabuğunun iç kısmıyla ayaklarımızı biraz ovalıyoruz.
Hazırladığımız karışımı, ayağımızın topuk kısmına daha çok olmak şartıyla sürmeye başlıyoruz.

Sürme işlemini bitirdikten sonra günlük olarak kullanmadığınız bir havlu parçasını güzelce ayağımıza sarıyoruz. Havluyla sardıktan sonra bir müddet bu şekilde bekliyoruz.

Bekledikten sonra havlunun üzerini streç film ile kaplıyoruz. Ve bu şekilde uyumaya gidiyoruz. Gece boyu ayağımızda duran karışım sayesinde ayaklarımız pamuk gibi ve yumuşacık olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz