Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2020

Aydınlık ve Genç Gözler

Aydınlık ve Genç Gözler

Yoğun hayatı olan kadınların en çok dert ettiği güzellik sorunlarından biri de yorgun görünen gözler olmalı. Hem kariyer sahibi olmak, hem hayatın temposuna ayak uydurmak ve aynı zamanda ihtiyacımız olan uykuyu alabilmek neredeyse zor. Haftada mutlaka bir kaç dün daha çok çalışıyor ve daha çok uykusuz kalıyoruz. Böyle gecelerin ertesi sabahı yaptığımız makyaj bile bir şeye benzemiyor değil mi? Şişmiş göz kapakları, morarmış göz altları ve belirginleşmiş göz torbaları… Şimdi sana daha aydınlık ve genç gözlere kavuşmak için her zaman yapman gereken tüyoları verelim.

Cildine istediğin kadar güzel makyaj yap, gözlerinden yorgunluk ve uyku akıyorsa makyaj için harcadığın zamanın ne önemi var? Hiç ten makyajı yapmayıp sadece göz altlarını aydınlık göstererek ve bir rimel sürerek kendini harika gösterebilirsin. Makyajla kamufle etmek tabi ki bir yere kadar. Göz çevrene günlük ve haftalık bakımlarını yapmayı ihmal etmemelisin. 25 yaşından itibaren göz çevresine sorunlarına daha çok önem vereceğin için işini sağlama al. Çünkü en erken yaşlanmaya başlayan ve yaşlandığımızı en çok gösteren bölge göz çevremiz. Makyaj yap ya da yapma, bakımlı ve aydınlık göz çevresine sahipsen her zaman daha genç görünürsün.

Göz çevresi bakımında ilk dikkat etmen gereken şey; hangi göz çevresi problemleri yaşadığını tespit etmen. Çünkü mesela göz altı torbaların şiş değilse göz altı torbalarının şişliklerini indiren ürünler kullanman sana fayda yerine zarar verir. Neticede en narin bölgene yanlış ve gereksiz kimyasallar kullanmış oluyorsun. En sık rastlanan göz çevresi sorunlarından birisi göz altı morlukları yani koyu halkalar. Bunun başlıca sebebi uykusuzluk ve doğru göz çevresi kremi kullanmamaktır. Koyu göz altı halkaların varsa göz çevresi kremi satın alırken nemlendirme özelliğinin olmasının yanında cildin melanin pigmenti üretimini tetikleyen ve onaran özellikteki kremleri tercih etmelisin.

Göz altı şişliklerin varsa bunun en güzel ve doğal tedavilerinden birisi yeşil çay. Gözlerine yeşil çaylı poşetler koyarak dinlendirebilirsin. Tuzlu yemeklerden uzak durmalısın. Aynı zamanda vücudunun ödem yapması ya da genetik faktörler de buna neden olabilir. Kalıtımsal bir olaysa ne yazık ki bu durum göz yapından kaynaklandığı için değiştiremezsin fakat doğru makyajla hafifletebilirsin.

Her sabah ve akşam cilt bakım rutininde göz çevresi kremini kullanmayı unutma. Eğer daha geniş kapsamlı bir bakım istersen kremden önce kullanabileceğin göz çevresini tedavi edici ürünler ve göz çevresi serumları da var. Bunları cildini gözlemleyerek ve yaşını ön planda tutarak hangilerine ihtiyacın olduğuna karar verebilirsin. Ayrıca günlük bakımın yanında göz çevrene haftalık bakımlar yapman da çok önemli. Bilirsin ki yüzümüze maskeler uyguladığımızda çoğu zaman göz çevremize maskeleri sürmeyiz. Çünkü bu maskeler göz çevremizi kurutabilir ya da yağ butonları (yağ bezeleri) oluşmasına neden olabilir. Bu bölgelere maske konusunda da ayrı bir özen göstermek ister. Haftalık göz çevresi bakımında retinollü göz çevresi maskeleri kullanabilirsin. Aloe vera göz çevremiz için biçilmiş bir kaftan. Aloe vera bitkisinin jelini haftada bir gün göz çevrene yoğun olarak sürüp yarım saat beklediğinde ne kadar nem depoladığını ve tedavi ettiğini göreceksin.

Bakımlarımızı yaptıktan sonra sıra geldi makyaja. Aydınlık gözlere sahip olmak için yapılması gereken makyaj teknikleri oldukça basit. Bunun için kullanman gereken tabi ki kapatıcı ve aydınlatıcılar. Bunları nasıl uyguladığın çok önemli. Göz çevresi kremini sürdükten sonra cildin emmesini bekle. Krem kullanmadan özellikle göz çevrene makyaj malzemesi sürmen çok kötü bir görüntüye neden olur. Kapatıcın kuru kuru görünür, topaklanır ve göz altı çizgilerine dolar. Göz kreminden sonra daha aydınlık göz çevresi için kapatıcıya geçmeden önce göz altı bazı kullanabilirsin. Göz altı bazı göz altlarına hem aydınlık verir, hem daha fazla nem sağlar, hem de kapatıcıya yoğun ve aydınlık özellikleri katar. Göz altı morluklarını kapatan en iyi renk turuncudur. Bu yüzden öncelikle göz altlarına turuncu renkli kapatıcı uygulamalısın. Ardından aydınlatıcı özellikli yani yapısında minik ışıltılar olan kapatıcılar tercih etmelisin. Kapatıcılar için pek çok fırça seçeneğin olsa da aslında en güzeli yüzük parmaklarınla uygulama yapmak. Çünkü parmaklarının ısısı kapatıcının yumuşayıp cildinle daha iyi bir bütünlük sağlamasına yardımcı olur. Gözlerin yukarıya bakarken kirpik diplerine kadar minik minik dokunuşlarla kapatıcını yedirebilirsin. Şimdi sıra olmazsa olmaz aydınlatıcıda. Öncelikle aydınlatıcını göz pınarlarına küçük dokunuşlarla dağıt. Bu efekt bakışların için inanılmaz etkili. Sonra ise yüzüne daha fazla ışıltı katmak için elmacık kemiklerine, dudaklarının üzerine, burun ucuna ve biraz da kaş altlarına aydınlatıcını dağıtırsan tüm o yorgun görüntüden kurtulacaksın.

Bakışlarının rengi hiç solmasın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz