Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2020

Bacaklarda Yaşanan Çatlaklar

Bacaklarda Yaşanan Çatlaklar

Neredeyse bütün kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi de bacaklarda oluşan çatlaklardır. Özellikle üst bacak bölgesinde ve arka bacaklarda yaşanan çatlaklar gerçekten rahatsız edici olabiliyor. Bu çatlakların oluşma sebeplerinden en çok rastlananı ise doğum sonrası çatlaklar. Bunun yanı sıra hızlı kilo alıp vermek de bacaklarda çatlaklar oluşmasına sebep olabilir.

Uzman dermatologlara göre bu tarz çatlaklarla başa çıkmanın en önemli yollarından bir tanesi doğal yağlar kullanarak vücudun çatlak bulunan bölgelerine masaj yapmak. Doğal yağlardan kastımız Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytin yağı olabilir. Bu yağları uyguladığımızda cildimiz her zaman nemli ve yağlı kalacaktır. Böylece çatlakların oluşmasının önüne geçmiş olacağız. Ama dikkat etmemiz gereken bir unsur var ki bu da bu yağların doğal olması gerektiğidir.

Çatlaklardan kurtulmak için uygulayabileceğimiz bir diğer yöntem ise vücudumuzun kan dolaşımını arttırmak. Kan dolaşımını arttırmanın en kolay ve en başarılı olan yolu ise vücudumuzu kuru bir fırça ile fırçalamak, arada bir masaj yaptırmak, sadece sıcak suyla değil arada bir de olsa soğuk suyla da duş almak, yüzme gibi bütün vücudu çalıştıran sporlar yapmak. Bu saydıklarımız adımlarla birlikte yukarıda anlattığımız doğal yağlarla vücudun çatlak bulunduran bölgesine masaj yapmayı birlikte uygulayarak daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Sağlıkla kalın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz