Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Basen Bölgesi Nasıl İncelir?

Basen Bölgesi Nasıl İncelir?

Biz kadınların en çok sıkıntı yaşadığı bölgelerden birisi de basen bölgesidir. Bu bölgede sıkıntı yaşamamızın başlıca sebebi genetik yapıdaki olumsuzluklardır. Kadınlardaki östrojen hormonu basen bölgesindeki yağlanmanın artmasına neden olmaktadır. Bunun sebebi ise kadın hamile kaldığında çocuğu dünyaya getirirken ona bir avantaj sağlamasıdır. Kadınlarda bu yüzden basen bölgesindeki yağlanma erkeklere oranla daha fazladır. Peki, bu basen bölgesi nasıl incelir? Bir kadının dümdüz bir vücut yapısına sahip olması hoş bir görüntü değildir. Ancak aşırı yağlanma var ise orada bir problem mevcuttur. Basen bölgesindeki yağlanmayı azaltmak için neler yapmamız gerektiğini sizlere anlatmaya çalıştık.

Basen Bölgesi İnceltme

Kalçayı eritmeye yarayan bir beslenme şekli maalesef ki kesinlikle mevcut değildir. Ancak orayı harekete geçirecek hareketler ve sportif faaliyetler bu bölgede bulunan yağların azalmasını sağlayacaktır.

-Yürüyüş yaptığımız esnada kalçayı sıkıp bırakmalar yaparak.

-Oturduğumuz esnada egzersizler yaparak karın bölgemizi çalıştıracak hareketler. Bildiğimiz mekik haricinde 30 kere tekrar ederek karnımızı çekip 2 saniye süreyle o pozisyonda tutup sonrasında bırakırsak karın bölgesinin altında bulunan kasları hareketlendirmiş oluruz.

Aynı şekilde kalça için de 30 kere tekrarlamak kaydıyla kalça bölgesini sıkıp bırakmak kalçanın sarkmasını önlemek adına önemli bir adımdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz