Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Başlıca Makyaj Hataları

Başlıca Makyaj Hataları

Makyaj cildimizin doğal görüntüsünü ufak müdahalelerle daha da güzelleştirme sanatıdır.

Makyaj yaparken sıklıkla hatalı uygulamalar yapmaktayız. Bu tarz hatalar bizi güzelleştirdiği gibi yapmacık yapabiliyor. Hatta bazen çirkinleştirebiliyor bile. Bu yüzden makyaj yaparken bazı şeylere dikkat etmeliyiz. Biz de size bu yazımızda makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken maddeleri sıraladık.

Makyaj Hataları

Açık ton pudra kullanımı: Pudra seçimi yaparken en iyi tercih cildimizin doğal renginden 1 ya da 2 ton açık olan bir fondötenlerdir. Çok açık renk fondöten kullanmak bizim hayalet gibi görünmemizi sağlayabilir. Bu yüzden ciltten çok açık renkte fondöten kullanmak yüzümüzde maske varmış gibi yapmacık bir görünüm oluşturacaktır. Bu yüzden fondöten seçiminde dikkatli olmalıyız.

Allıkların kullanımı: Yüz makyajımızın en önemli parçalarından bir tanesi de allıklardır. Makyajımızı tamamlar ve yüz harlarımızın ortaya çıkmasını sağlarlar. Allık kullanımında yapılan en büyük hata allığı elmacık kemiğimizin üzerine yoğun bir şekilde uyguladıktan sonra fırça yardımıyla bütün yüzümüze dağıtmadan öylece bırakmaktır. Yapmacık bir görüntüyle karşılaşmadan doğal bir makyaj yapabilmek için allığımızı elmacık kemiğimizin üzerine uyguladıktan sonra fırça yardımıyla bir güzel yüzümüze dağıtmalıyız. Bu sayede doğal bir görünüm kazanmış oluruz.

Göz altı kapatıcılarının kullanımı: Göz altı kapatıcılarının kullanımında en sık yapılan hatalardan birisi çok açık renk göz altı kapatıcısı kullanmaktır. Koyu renk göz altı morluklarına sahip olan kişiler beyaza yakın renkte açık renk kapatıcılar kullandığında göz altlarında gri renkte bir görüntü oluşur. Oysa doğal görünümü yakalamak için koyu renk morluklara sahip kişiler kendi cilt renklerine uygun şekilde koyu şeftali veya pembemsi kapatıcılar tercih ederlerse bu gri görüntü ortadan kalkacak makyajımız daha doğal görünecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz