Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Beyazlamış Saçlara Doğal Çözümler

Beyazlamış Saçlara Doğal Çözümler

Belli bir yaştan sonra beyazlamaya başlayan saçlarla insanın yaşayış tarzına göre erken ya da geç olarak karşılaşılabilir. Yoğun çalışma şartları altında çalışıyorsanız, stresli ve mutsuz bir hayatınız varsa, her şeyi kafaya takıyorsanız saçlarınız 40 yaşına gelmeden beyazlamaya başlar. Ama tam tersine işinizi seviyorsanız, hayatınızda büyük sıkıntılar yoksa mutlu ve huzurlu bir yaşam sürüyorsanız beyazlama sorunuyla karşılaşmanızı 45-50li yaşlara kadar geciktirebilirsiniz. Beyazlayan saçlara doğal çözümler adı altında uygulanabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Ama biz size bunların hepsini anlatmayacağız. Başkaları tarafından denenmiş ve işe yaramış en faydalı iki yöntemi sizlerle paylaşacağız. Bu yöntemleri uygulayarak saçlarınızın beyazlamasınız önleyebilirsiniz.

Beyazlayan saçlara doğal çözüm yöntemi olarak ilk önereceğimiz yöntem bitkisel bir yöntemdir. Taze yeşil cevizin kabuk kısmını ayırıyoruz ve ayırdığımız yeşil kısımlarını sıcak suda haşlıyoruz. Cevizlerimiz haşlanırken suyun içine 2 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı kadar kuru maya ekleyin. Karışımımız kıvama gelince bu karışımı saçınıza uygulayın, Çok uzun sürmemek şartıyla saçınızda bir süre bekletin(max. 30 dk). Karışımı uyguladıktan sonra saçımızı ılık bir su ile yıkayabiliriz. Bu yöntemi haftada 1 kez uygulayarak saçlarımızdaki beyazlıklardan doğal yollarla kurtulabiliriz.

Beyazlayan Saçlara Doğal Çözümler

Bir diğer yöntemimizde ise kurutulmuş gül yapraklarını alıp metal bir kabın içinde yakıyoruz. Kurutulmuş gül yapraklarını kendi halinde yaktıktan sonra sadece gül yapraklarından oluşan külleri başka bir kaba alıyoruz. Oluşan küllerin içerisine bir miktar badem yağı ekledikten sonra maske kıvamına gelince saçımıza uyguluyoruz. Üstteki yöntem gibi bu yöntemi de haftada 1 kez saçlarınıza uygulayarak saçlarınızdaki beyazlardan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz