Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Mayıs 2020

Bir Kaşık İçerek Kabızlıktan Kurtulabilirsiniz

Bir Kaşık İçerek Kabızlıktan Kurtulabilirsiniz

Kabızlık birçok insanın yaşadığı ve bazen stresten, bazen yenilen yiyeceklerden bazen de soğuk algınlığından oluşan bir sıkıntıdır. Bağırsağın tamamlanamamış boşaltımı insanı rahatsız eder, karın ağrısı ve şiş karın mine problemlerine yol açabilir.

Daha çok yeme alışkanlıklarından kaynaklı bu durumu sağlıklı beslenerek de çözüme kavuşturabilirsiniz. Devamlı katı gıdalarla beslenmek, yeterli sıvı tüketmemek, sürekli fast food tarzında beslenmek başlıca kabızlık sebeplerindendir.

Bağırsaklar daha çok vücuttan atılması gereken maddeyi ve toksik maddeyi biriktirir ardından vücuttan atar. Normalde bağırsakların işleyişi böyledir. Ama aksi bir durum olursa yani sindirim bozulup da atılması gereken maddeler bağırsaklarda kalırsa bu birçok sağlık sorununun kapısını aralar.

Sindirim sistemindeki kasların doğru işlememesi bağırsağın boşaltım yapamamasının bir sebebi olabilmektedir. Bu da sonuç olarak kabızlık olur. Ama üzülmenize kaygılanmanıza gerek yok. Uygulayacağınız doğal karışım ve kürlerle bu sorunu en aza indirebilirsiniz. Aslına bakarsanız yılda iki defa tam şekilde bağırsak temizliği, bağırsak detoksu yapılması önerilmektedir.

Vücudunuzdaki atık maddelerin ve toksinlerin oluşumunu önleyebilmek ve daha değişik hastalıkların önüne geçmek için bunu yapmanız gerekmektedir. Bağırsaklarınızı evde kendiniz hazırlayabileceğiniz bir karışım ile boşaltabilirsiniz.

Kabızlık Giderici Tarif

Kabızlık Sorunu

Gerekli malzemeler: 

  • 150 gram hurma
  • 150 gram kuru erik
  • 1 litre su

Kabızlık Giderici Karışım Hazırlanışı

Hazırlaması çok kolay! İlk olarak bir litre suyu bir tencerede kaynatın. Daha sonra hurmaları ve kuru erikleri içine ekleyin ve 15-20 dakika daha kaynatın. Ardından soğuması için kenara bırakın.

Peki bu karışımı ne şekilde tüketeceksiniz? 

Sabahları uyanınca bu karışımdan bir çorba kaşığı tüketin. Bu şekilde sindiriminiz hızlanır, zararlı atık maddelerin vücudunuzdan atımı kolaylaşır, genel olarak sağlığınızın iyi gitmesine ve kabızlık probleminizin geçmesine yardımcı olacaktır. Sağlıklı günler, haftalar, aylar, yıllar dileriz!

Bu makale size yardımcı olduysa başka insanların da faydalanması için paylaşmayı unutmayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz