Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Bu Hastalıklardan Biri Varsa Asla Zencefil Tüketmeyin

Bu Hastalıklardan Biri Varsa Asla Zencefil Tüketmeyin

İnsan sağlığı için ve bazı rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan zencefilin katkılarını hepimiz biliyoruz.

Uzun yıllardır ilaç yerine kullanılan, kimi zaman yemeklerde kullanılan zencefil çok güçlü bir antioksidandır. İltihap önleyici olarakta bilinen zencefili bazı insanların normalin üzerinde tüketirken 2 kere düşünmesi gerekiyor.

Kökünde bulunan şogaol ve gingerol maddeleri sağlığımıza iyi geliyor. Ancak bazı insanların karaciğerlerinde birtakım sorunlara yol açıyor.

Fazla zencefil tüketimi herkeste olmasada birtakım kişilerde sorunlara yol açabiliyor ve siz de o kişilerden biri olabilirsiniz.

Bu Hastalıklardan Birisi Varsa Zencefil Tüketmeyin

Zencefil

1- Kanla Alakalı Sağlık Sorunları

Zencefil kan akışını hızlandırarak yüksek tansiyonun dengelenmesine yardımcı oluyor ve kas ağrılarına iyi geliyor. Fakat sedef ve safra kesesi hastalığı olanlar fazla miktarda zencefil tükettikleri zaman kanamaya neden olabiliyor.

Çin geleneksel tıp bünyesinden gelen Lei Wang, sedef hastalarının zencefilden direk olarak etkilendiklerini anlatıyor.

Hamilelikte Zencefil

2- Hamileyseniz

Zencefilin, anne adaylarının düşük yapmasına neden olduğunu duymuşsunuzdur. Bilimsel bir açıklaması olmasa da buna inanılıyor.

Bazı kaynaklardan aktarılanlara göre hamileyken zencefil tüketilmemeliymiş. Zencefilde bulunan bazı kimyasallar bebeğin anne karnındaki gelişimini engelliyor.

Mide Yanması

3- Mide Yanmanız Varsa

Soğuk algınlığı ve grip için iyi gelen zencefil, karın ağrısı rahatsızlığı içinde birebir. Fakat sık sık midesi yanan biriyseniz günde 2 – 4 gramdan fazla zencefil tüketmemelisiniz.

Kilo Vermek

4- Kilo Vermek İstemiyorsanız

Zencefil, kalori yakımına iyi gelmesiyle biliniyor. Eğer aşırı zayıfsanız ve kilo almak istiyorsanız zencefil tüketmemelisiniz.

Colombia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada düzenli şekilde zencefil tüketenlerin kilo verdiği görüldü.

Diyabet

5- Diyabet

Healthline’dan aktarılanlara göre diyabet hastasıysanız zencefil tüketmemeniz gerekiyormuş. Kan şekeri aniden düşen veya yükselen biriyseniz zencefil tüketimi için doktorunuza danışın.

Günde 4 gramdan fazla zencefil tüketmemelisiniz.

Umarız ki yazımız bu rahatsızlıklara sahip kişilere ulaşır ve zencefil tüketimlerini limitlerler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz