Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2020

Çam Terebentin ile Saç Bakımı

Çam Terebentin ile Saç Bakımı

Çam terebentinin kepek ve saç uzatma konusundaki faydası herkes tarafından bilinmektedir. Çam terebentin; ceviz, badem, jojoba ve fındık yağları gibi saç bakımında yaygın olarak kullanılan yağlar arasındadır. Ama çam terebentinin bu yağlardan ayıran bir nokta vardır. O da çam terebentinin saçın canlanmasını sağlamaklar kalmayıp aynı zamanda saç köklerini güçlendirmesidir. Bu sayede saçın uzamasını sağlar ve saç dökülmesini yok denilecek miktarda azaltır.

Piyasada içerisinde çam terebentin bulunan bir çok kozmetik ürün veya şampuan bulunmaktadır. Ancak bu ürünler her ne kadar doğal gözükse de bir miktar kimyasal madde içeriyor olabilirler. Bu yüzden çam terebentinin doğallığı bozulmadan elimizdeki şampuana karıştırarak saç diplerine uygulamakta etkili sonuç verecektir. Çam terebentini temin etmek ise oldukça kolay. Herhangi bir aktara giderek kolaylıkla bulabilirsiniz.

Çam terebentinin kullanım şekilleri ise farklıdır. İsterseniz badem ve ceviz yağlarıyla karıştırarak saç diplerinize masaj yapabilir isterseniz de şampuanlarla karıştırarak kullanabilirsiniz. Ancak şampuanla karıştırırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

600ml şampuan içerisine 1,5 çay kaşığı çam terebentin koymalısınız. Tek başına uygulamak oldukça sakıncalıdır. Bu yüzden bu karışımı hazırladıktan sonra haftada bir defa saçlarınıza uygulayabilirsiniz ve bunu yaparken gözlerinize temas etmemesine dikkat ediniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz