Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Çayın Bilinmeyen Kullanım Alanları

Çayın Bilinmeyen Kullanım Alanları

Kadınlar Atölyesi olarak bu yazımızda sizlere çayın hiç bilmediğiniz 6 kullanım alanını sizlerle paylaşacağız. Türk milleti olarak en çok tükettiğimiz içecek çaydır desek yanılmış olmayız. Biz çayı çoğunlukla içmek için kullanıyoruz ama daha birçok marifeti olduğunu bu yazımızda göreceksiniz.

İşte çayı daha fazla sevdirecek, bilmediğiniz kullanım alanları..

Yanıklar için Çay

Güneş yanığından tutun da fırında ya da ütü yaparken yaktığınız parmağınıza kadar küçük yanıklarda kullanılmış soğuk çay torbasını yanık yere koyarak ilk etapta oluşan yangıyı azaltabilirsiniz. Ciddi yanıklarda doktora başvurmayı ihmal etmeyin elbette.

Çayın Bilinmeyen Kullanım Alanları

Acı Azaltma

Çay, içerdiği tanik asit sayesinde acıyı azaltıcı özelliğe sahiptir. Aşı yaptırdığınız çocuğunuzun aşı yerine kullanılmış soğuk bir poşet çay koyarak acısının daha kısa sürede geçmesini sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda sevgilisi tarafından terk edilen arkadaşınıza çay demleyerek ve yanında teselli cümleleri ikram ederek aşk acısını azaltabilirsiniz:)

Diş Ağrısı

Doktor bulamayacağınız bir saatte başlayan diş ağrısı için içine tuz eklediğiniz nane çayı ile yapılan gargara bir miktar rahatlama sağlayacaktır.

Temizlik

Çay ahşap yüzey temizliğinde çok başarılı sonuç vermektedir. Ahşap yüzeylerdeki çıkmayan lekeleri çay suyu ile silerek çıkarabilirsiniz.

Çayın Faydaları Nelerdir?

Bitki Sulama

Çay posasını veya kullanılmış çay poşetlerini atıyor musunuz? Artık atmayın. Kullanılmış çayı bir miktar suyun içinde bekletip bu suyla bitkilerinizi suladığınızda daha hızlı büyüdüklerini ve daha canlı göründüklerini göreceksiniz.

 Ayak Kokusu

Çayın ayak kokusuna iyi geldiğini duyunca şaşırmış olabilirsiniz ama evet oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Ayaklarınız koktukta ayakkabınıza siniyor ve bu kokudan asla kurtulamıyorsanız kullanılmamış poşet çayı ayakkabınızın içerisine koyun ve 1 gece bekletin. Ayakkabınızdaki kokunun gittiğini göreceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz