Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Haziran 2020

Cildinizi Yıpratan 5 Şey

Cildinizi Yıpratan 5 Şey

Kadınlar Atölyesi olarak bugün sizlere daha genç gözükmek için cildimizi yıpratan 5 faktörü açıklayacağız. Kadınlar olarak her zaman genç bir görünüme sahip olmak isteriz. Ama yaptığımız hatalar yüzünden bazen kendi cildimize olumsuz etkiler yaratabiliriz. Makyajımızı temizlemeden uyumak, alkol almak gibi bazı etkenler, cildimizi yıpratan unsurlar arasında yer alır. Tabi hepsi sadece bunlarla sınırlı değil.

Cildimizi yıpratan ve daha yaşlı gösteren unsurları sizler için bir araya getirdik.

Cildinizi Yıpratan 5 Etken

Makyajı Temizlemeden Yatmak

Genellikle üşendiğimiz için makyajımızı temizlemeden direk olarak uyuruz. Eğer siz de böyle bir alışkanlığa sahipseniz derhal bu alışkanlığınızdan sıyrılın. Makyaj temizlemeden uyumak, cildinize en büyük zararı veren eylemdir. Cildinize yaptığınız makyaj ve cildinize yapışan kirler, cildinizde belirli çizgilerin oluşmasına zemin hazırlar. Bu nedenle çeşitli makyaj temizleyici kremler veya losyonlar ile cildinizi makyajdan arındırmayı ihmal etmeyin.

Krem Sürmeden Güneşe Çıkmak

Evet, orantılı olduğu sürece güneş ışınları vücudumuz için faydalı olduğunu bildiğimiz kadar, zararlı ışınlarını da biliyoruz. Herhangi bir koruyucu sürmeden güneş altında kalacağınız 3-5 dakika, cildiniz için ciddi zararlar doğurur. Hava çok güneşli olmasa dahi cildinize koruyucu krem sürmeden dışarı çıkmamaya özen gösterin.

Alkol Almak

Alkol her yönüyle vücudumuza zararlıdır. Vücuttaki suyu emer ve A vitaminini azaltarak cildimizin esnekliğini kaybetmesine neden olur. Cildimizin esnekliğini kaybetmesi demek ise kırışıklıkların artması demektir.

Cildi Yaşlandıran Etkenler

Uyku Pozisyonu

Evet, belki de en şaşırdığınız unsur budur. Uyku pozisyonunuz, cildinizdeki kırışıklıklar ve çizgiler ile doğrudan alakalıdır. Yüzünüzün üzerine yatarsanız, kırışıklıkların oluşması kaçınılmaz olacaktır. Uyurken kırışıklıklarınızın olmasını istemiyorsanız sırt üstü ya da yan yatmaya dikkat edin.

Sakız Çiğnemek

Sakız çiğnemek, ağız ve dudak kenarlarında kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Kırışıklık oluşturmanın yanı sıra, dudak yapınızın da bozulmasına sebebiyet verebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz