Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Cilt Rengini Açmanın Yolları

Cilt Rengini Açmanın Yolları

Sivilce izleri, yanık lekeleri, güneş lekeleri gibi sorunlar moralinizi bozabilir. Veya normalden daha açık renk bir ten rengine sahip olmak isteyebilirsiniz. Cildinizin rengini bir kaç ton açmak veya ciltteki lekelerden kurtulmak için evde hazırlayabileceğiniz doğal cilt beyazlatıcı maskeler olduğunu biliyor muydunuz?

Cilt renginizi 3 yöntemle açabilirsiniz. Birincisi kimyasal peeling, ikincisi cilt rengini açan kremler, bir diğeri ise kendi hazırlayabileceğiniz doğal karışımlar. Kimyasal peeling; sivilce tedavisi için veya gözenekleri sıkılaştırma amacıyla cilt yüzeyinin kimyasallarla soyulmasına verilen isimdir.

Kimyasal peeling; Stratum korneumun soyulması sayesinde daha kalın bir epiderm tabakası oluşumunun başlaması ile deri yapısının düzeltilmesidir. Kimyasal peelingin alerjik reaksiyonlar, derin kimyasal yanık, atrofik oluşumu gibi bazı ciddi zararları vardır. Aynı zamanda cilt rengini açan kremler fiyatları açısından her zaman alınabilecek ürünler değildir.

Bu yüzden evde kendi başınıza kolaylıkla hazırlayabileceğiniz daha hesaplı ve doğal cilt maskeleri ile istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu maskeler aynı zamanda cildinizdeki lekelerin azalmasına, cildin doğal bir parlaklık kazanmasına ve nemlenmesine yardımcı olacaktır. Şimdi cilt rengini açan doğal maske tariflerine yer verelim. Hazırladığınız karışımları ertesi güne saklamayın.

Cilt Rengini Açmanın Yolları

Cilt Rengini Açmak

• Salatalığı kabuklarıyla beraber rendeleyin ve sonrasında ezin. Karışımdan çıkan sudan bir tatlı kaşığı kadarını yüzünüze uygulayın.
• Günde 10 bardak su içmeye dikkat edin. Böylelikle göz altı morluklarından kurtulursunuz.
• 3-4 damla limon suyu ve 2 tatlı kaşığı sütü karıştırarak krem haline getirin ve yüzünüze sürün. 15 dakika sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.
• Bal, süt, yoğurt ve tahini eşit miktarlarda karıştırarak krem haline getirin ve tüm vücudunuza uygulayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz