Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Temmuz 2020

Cilt Sarkmasını Önlemek için Egzersizler

Cilt Sarkmasını Önlemek için Egzersizler

Cildimizin çeşitli sebeplerden dolayı zamanla sarkmaya başladığını hepimiz biliyoruz. Ancak bunun önüne geçmek için çeşitli egzersizler mevcut. Bu egzersizleri düzenli olarak tekrarlayarak cildimizin sarkmasını engelleyebilir, sıkı bir cilde sahip olabiliriz.

Cilt Sarkmasını Önleyen Egzersizler

Karın Kası Egzersizleri

Sırt üstü uzandıktan sonra kollarımızı yanlara doğru yatık bir şekilde koyuyoruz. Bacaklarımızı diz kısmından kırmamaya dikkat ederek düz bir şekilde belirli aralıklarla yukarı doğru kaldırıyoruz. Daha sonra belirli bir yükseklikteyken aynı hareketi sağa ve sola doğru olmak şekilde tekrarlıyoruz. 8’li periyotlar halinde yaparak bir süre dinlenmekte fayda var.

Karın ve Basen Sıkılaştırma

Pilates topunu bacak aramıza koyarak bacaklarımızın birbirine değmesini engelliyoruz. Pilates topu yoksa araya büyükçe bir yastık da koyabilirsiniz. Bu egzersizde yine yukardaki gibi sırt üstü yatıyoruz ve dizlerimizi bir miktar kırıyoruz. Pozisyonu aldıktan sonra kollarımızı yukarı aşağı kaldırıyoruz. Boynumuzu ve omuzlarımızı kasmamaya dikkat ediyoruz. Bu sayede hareketi yapma görevi karın bölgesin düşmüş oluyor ve çalışmasını sağlıyor.

Kalça ve Basenleri Eritme

Vücudumuzu yan çevirerek yere uzandıktan sonra ayak uçlarımız bize dönük olacak şekilde bir lastik veya ip yardımıyla ayaklarımızı yukarı doğru kaldırıyoruz. Yuvarlak ve ters yuvarlak hareketi yaparak aşağı-yukarı bacaklarınızı kaldırarak uyguluyoruz. Bu hareket sayesinde kalça ve basenleriniz çalıştıracaktır.

V Şınav

Bu hareketimizi yaparken normal şınavın aksine bacaklarımız bir miktar açıyoruz ve ters V şekliniz alıyoruz. Bu sayede kollarımıza ve bacaklarımıza daha fazla yük biniyor ve daha fazla çalışmalarını sağlıyoruz.

Ayaklar Yukarıda Şınav Çekme

Normal şınavın aksine bu şınav pozisyonunda bacaklarımızı sandalye veya tabure gibi şeylerin yardımıyla bir miktar yukarıya kaldırıyoruz ve şınav çekmeye başlıyoruz. Bu şınav pozisyonu sayesinde kaslarında daha çok çalışmasını ve gerilmesini sağlamış oluyoruz.

Yukarıda anlattığımız yöntemleri istediğiniz sıklıkla ama düzenli olarak uygulayarak vücudunuzda meydana gelen sarkmaların önüne geçebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz