Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2020

Doğal Makyaj Temizleme Yolları

Doğal Makyaj Temizleme Yolları

Neredeyse bütün kadınlar makyajını temizleme konusunda biraz üşengeç davranırlar. Ancak kesinlikle makyajımızı temizlemeden yatmamamız gerekmektedir. Çünkü makyajın uzun süre cildimizde kalması ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden makyajımızı yaparken özen gösterdiğimiz kadar temizlerken de özne göstermeliyiz.

Piyasada bu işler için birçok ürün bulunmakta ancak kendi cilt tipimize uygun bir ürün bulmak çok zor. Üstelik kimyasal içeren bu ürünleri kullanmak ne kadar doğru orası da tartışılır. Bu yüzden sizin için daha sağlıklı olan doğal makyaj temizleme yollarını inceledik. Bütün hazır aldığınız ürünleri bir kenara bırakıp kendi ürünlerinizi yapmaya başlayın

Makyaj Temizleme Yolları

Zeytinyağı ile Makyaj Temizlemek

Vücudumuza olan faydaları saymakla bitmeyen zeytinyağını temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Pamuğa birkaç damla zeytinyağı damlattıktan sonra bunu temizleyici niyetine kullanabiliriz. Bu formülü özellikle göz makyajı temizlemekte kullanmak aynı zamanda kirpiklerimizin de beslenmesini sağlayacaktır. Ayrıca zeytinyağı içerisindeki doğal yağ asitleri sayesinde cildimizin kırışıklıklarının da azalmasına yardımcı olacaktır.

Salatalık ve Süt ile Makyajı Arındırma

Salatalık ve süt kullanarak kendi makyaj temizleyicinizi hazırlayabilirsiniz. 1 adet salatalığı rendeledikten sonra yarım litre süt ile 10 dakika kadar kısık ateşte ısıtıyoruz. Ancak kaynamamasına dikkat edin. Daha sonrasında bu karışımı süzüp bir şişeye boşaltıyoruz. Kullanmak istediğimiz zaman bu şişedeki karışımı pamuğun üzerine dökerek yüzünüze sürebilirsiniz. 4-5  günlük ömrü olan bu karışımı sonrasında yeniden yapmak gereklidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz