Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Doğum Öncesi Hazırlık

Doğum Öncesi Hazırlık

Rahat ve kolay bir doğum için olumlu düşünmeliyiz ki, bebeğimiz de bize gelirken bunu hissetsin ve bizi üzmeden gelsin. 🙂

Özellikle hamileliğin son birkaç ayı boyunca ve doğum anında aklımıza gelmesi gereken, her gün dinlenilmesi veya okunması tavsiye edilen bazı olumlamalar vardır. Şimdi bunların neler olduğuna bir göz atalım.

Doğum Öncesi Hazırlık

Rahat ve Kolay Bir Doğum için..

Bebeğinizin doğumuna hazırlanırken bütün korku ve endişelerinizi bir kenara bırakmalısınız. Kendinizi gevşetmelisiniz ve bebeğinizin size kavuşacağı için çok mutlu olduğunu hissetmelisiniz.

Doğumunuzu düzgün, kolay geçeceğine odaklanmalısınız. Zihniniz ve bedeniniz tamamen gevşemiş durumda olmalı. Kendimi güvende hissediyorum diye düşünmeli ve hep kendimi emin hissediyorum, kendimi emniyette hissediyorum diye tekrarlamalısınız.

Doğumu kolaylaştırmak için kaslarınızın bir uyum içinde çalışması için kendinizi sıkmamalısınız. Bedeninize  doğal bir sakinlik hissi vermelisiniz ki bebeğiniz de bunu hissetsin.

Doğumunuz her evresinde hızlı ve kolay  ilerlemesi için kendinizi rahat bırakmalı ve gevşetmelisiniz. Rahim ağzınızın dışarı doğru açıldığını düşünüp ve bebeğinizin size geldiğini hissederek aşağı doğru yavaşça hareket etmesine izin vermelisiniz.

Kendinizi bıraktığınızda bebeğinizin rahminizden usulca geldiğini hissedeceksiniz.

Kolay Doğum

Bebeğinizin doğumu kolay olması için sizin kendinizi tamamen gevşeyerek bırakmanız gerekecektir. Kendinize sürekli nefesimi doğru kullanıyorum ve gerginliği bırakıyorum diye telkinde bulunmalısınız.

Doğum ilerledikçe, bebeğinizin olduğu yeri daha çok hissedeceksiniz. Bedeninizin gevşemeyle nazikçe salındığını hissedeceksiniz.

Nefesinizi bir balonu şişirdiğini hissederek uyumlu bir şekilde verdiğinizi düşünün. Her türlü doğum şekline hazır olduğunuzu unutmayın ve hazırlıklı olun. Bebeğiniz size gelen yolculuğunda nazikçe ilerliyor. Bebeğiniz her saniye size daha çok yaklaştırıyor. Bedeniniz artık sabit, esnek ve gevşemiş durumda. Gelen her sancıyı karın nefesi alarak karşılıyorsunuz. Bebeğiniz mutluluk ve neşe ile size kavuşmuş oluyor.

Rahat bir doğum için

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Zehra dedi ki:

    Çok hoş bi yazı olmuş. Ellerinize sağlık 🙂

Yorum Yaz