Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Temmuz 2020

En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler

En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler

Kilo, kadınların bir çoğunun şikayetçi olduğu bir durum. Bu yüzden hangi besinlerin kilo alma hızını arttırdığını bilmekte fayda var. En fazla kilo aldıran besinlerin başında şekerler, tatlılar ve şeker içeren diğer ürünler almaktadır.

Maalesef günümüzde birçok üründe şeker yerine geçen ve mısır şurubundan elde edilen katkı maddeleri kullanılmaktadır. Bu katkı maddeleri tükettiğimiz besinlerde çok fazla kullanıldığı zaman vücudumuzu şekere karşı bağımlı hale getirirler. Bu yüzden az miktarda tükettiğinizi düşünseniz bile bu sonradan sürekli hale gelmeye başlayabilir ve vücudumuz için ciddi sorunlar ortaya çıkarabilir. Yemekten sonra gelen tatlı krizleri bunun göstergesidir ve kilo almanıza sebep olur.

İkinci sırada; içerdiği tuz ve yağ oranı yüksek olan, yağda kızartılmış olan hamur işleri ve çoğumuzun neredeyse her gün tükettiği cipsler geliyor. Bu tarz ürünler iştahımızı açar. Yapılan araştırmalara göre ağızda kıtırtı hissi uyandıran yiyeceklerin aynı şekerli besinlerde olduğu gibi bağımlılık hissi yarattığını ve bu yüzden insanların sürekli bir şeyler yemesine sebep olduğu gözlemlenmiştir. Bu yüzden tuzlu, unlu ve yağlı hamur işlerini fabrikada üretilen hazır yiyeceklerle birlikte kilo aldıran yiyecekler kategorisine koyuyoruz.

Üçüncü sırada; Alkol vücudumuz tarafından kullanılamayan, direkt olarak yağ şeklinde depolanan ve bu yüzden vücut için hiçbir faydası bulunmayan yüksek kalorili bir içecektir. Aynı zamanda alkol kullanan insanlar alkolü tek başına tüketmekle kalmayıp yanında mutlaka atıştırmalık bir şeyler tüketirler. Bunlar da genelde yağlı yiyecekler, cipsler, patates kızartmaları veya o tarz yiyeceklerdir. Bu yüzden bu tarz tüketimlerin sebep olduğu karın ve bel çevresindeki yağlanma alkol tüketenlerde de sıklıkla görünür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz