Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Eylül 2020

Eski Sehpadan Puf Yapımı

Eski Sehpadan Puf Yapımı

Eski sehpalardan puf yapımı ile evimizde aktif olarak kullanmadığımız eski sehpalarımızı değerlendirebilir ve onlardan çok şık dekoratif puflar ede edebiliriz. Evimizin görüntüsünü ve havasını değiştirecek bu tarz dekoratif ürünlerle evimizin içerisinde büyük değişiklikler yaratabiliriz.

Bahçeli bir eviniz varsa yapmış olduğunuz bu pufları bahçenizde de kullanabilirsiniz. Bu sayede eskiyen eşyalarını atıp yerlerine yenisini almak yerine eski eşyalarınızı güzelce değerlendirmiş olursunuz. Üstelik bu tarz değişimler yapmak hiç de zor değil. Gelin bu pufun yapımında neler kullanacağımıza ve nasıl yapıldığına hep birlikte bakalım.

Malzemeler

  • Kullanılmayan eski sehpa
  • Zımba makinesi
  • Kumaş
  • Şerit sünger

Sehapadan Puf Yapılışı

Hazırlanışı:

Öncelikle işe sehpamızın üst kısmını bacak kısmından ayırarak başlıyoruz. Ayrılmayacak cinste ise bu işlemi es geçebilirsiniz.

Üst kısmını söktükten sonra isterseniz alt kısmını zımparalayabilirsiniz. Pürüzsüz yüzey elde etmeniz kumaşımızın zemine daha rahat tutunmasını sağlayacaktır. Ancak elinizde zımpara yoksa bu işlemi yapmanıza gerek yok.

Puf Yapımı

Daha sonrasında şerit süngerimizi sehpamızın yüzeyine göre kesiyoruz. Kare, daire artık sehpamız ne şekildeyse.

Sonrasında ise zımba tabancamızla süngerimizi sehpamızın kenarlarına tutturuyoruz. Sünger ince gelirse iki kat kullanıp daha rahat bir puf elde edebilirsiniz. Bu işlemi yaparken süngerlerimizin gergin bir şekilde zımbalandığından emin olun.

Puf Yapılışı

Daha sonrasında ise süngerin üzerine kumaş kaplayıp kumaşımızı da köşelerden zımba tabancası ile zımbalıyoruz. Son olarak alt ve üst kısmını ayırdığımız sehpamızı birleştiriyoruz.

Sehpamız ne kadar büyük olursa o kadar güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır. İsterseniz bu işlem bittikten sonra sehpamızın bacaklarını farklı renklerde boyayıp daha canlı bir görüntü ede edebilirsiniz. Bundan sonrası tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz