Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2019

Ettehiyyatü Duasının Sırrı

Ettehiyyatü Duasının Sırrı

Kalbiniz rahatlayacak, huzur bulacaksınız. Namaz kılarken her gün defalarca okuduğumuz Ettehiyyatü duasının güzelliğini anlayın, üzerinde düşünün.

Namaz kılarken her gün defalarca okuduğumuz Ettehiyyatü’nün güzelliğini anlayın, üzerinde düşünün, kalbiniz rahatlayacak ve huzur bulacaksınız.

Miraç’ta, Peygamber Efendimizin ALLAH‘ın (cc) huzurunda konuşmaların başlangıcını oluşturan bu sözlerin önemini ve güzelliğini bilmek gerekir.

Ettehiyyatü’deki muhteşem güzelliği görün. Ettehiyyatüyü sadece namazlarda değil, teselliye ihtiyacınız olduğu zamanlarda da okuyun. Kendinizi yalnız hissettiğinizde, dertlerinizi unutmak istediğinizde, yatarken uykunuz kaçtığında okuyun.

Peygamber efendimiz miracda yüce Yaradan’a şunu söylemişti:

Ettehiyyatü lillâhi vassalevâtü vattayyibât.

Hayat sahibi varlıkların hayatlarıyla sundukları ibadetler, dualar ve bütün güzel söz ve davranışlar ALLAH’a mahsustur.

Ve ALLAH’tan(cc) ona Selâm: Esselâmu aleyke eyyühennebiyyu ve rahmetillâhi ve berakâtuhu. Ey nebî, Selâm, ALLAHın rahmeti ve bereketleri senin üzerine olsun.

Peygamber efendimiz de şu şekilde karşılık vermişti: Esselâmu aleynâ ve alâ ibâdillâhissâlihîn. Selâm bize ve ALLAHın salih kullarının üzerine olsun.

Bu konuşmaya tanık olan Cebrail aleyhisselam Kelime-i şehadet getiriyor: Eşhedü en lâ ilâhe illALLAH ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasuluh.

Şehadet ederim ki ALLAH‘tan başka ilâh yoktur. Yine şehadet ederim ki Muhammed O’nun kulu ve Resülüdür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.