Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Ev Temizliğinde Pratik Bilgiler

Ev Temizliğinde Pratik Bilgiler

Ev hanımlığı yapan kadınların gün içerisinde çok fazla yorulduğunu hepimiz biliyoruz. Ne kadar düzenli olursanız olun her gün yapılacak bir iş mutlaka çıkar ve tüm gününüzü harcamak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle çalışan bir kadınsanız ve ev işleri sizi bekliyorsa işten geldiğinizde bunları yapmak çok yorucudur. Bu yüzden bu yazımızda sizlere ev temizliğinde kullanabileceğiniz pratik bilgilerden bahsedeceğiz.

Ahşap Temizliği

Ahşap Ürünlerin Temizliği

Evinizde bulunan cilalı ahşapların, sehpaların, koltuk kenarlarının temizliğinde keten yağı ve alkol karışımını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir bez yardımıyla bu karışımı kirli yüzeye uyguladığınızda kolayca temizlendiğini göreceksiniz.

Fayans Temizliği

Fayansları Parlatmak 

Mutfak ya da banyonuzda bulunan fayanslarınızın temiz ve parlak görünmesini istiyorsanız fayanslarınızı sirkeli suyla veya muşamba cilası ile ovun. Ayrıca bu yöntemi musluklarınızı parlatmak için de kullanabilirsiniz. Musluklarınız için limon içeren temizlik ürünleri kullanmakta sorununuzu çözecektir.

Duvar Temizliği

Duvar Temizliği

Duvarınızda oluşan is lekelerinden kurtulmak için bir bezin üzerisine karbonat dökün ve duvarınızı bu bezle ovun.

Halıdaki Sigara İzi

Bu durumdan kurtulmanın yolu biraz zahmetlidir. Bir zımpara yardımıyla halınızı 10-15 dakika kadar ovalayın. Sonrasında ise bir miktar alkol ve sirkeyi karıştırarak bir bez yardımıyla izin bulunduğu noktayı silin.

Sigara Kokusu

Evin içerisine sinmiş sigara kokusu için genelde oda spreyler kullanılır ancak bunlar geçici çözümlerdir. Bu rahatsız edici kokudan kurtulmak için belirle köşelerde bir miktar mangal kömürü ya da sirke bulundurun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz