Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Evde Yetişen Bitkiler

Evde Yetişen Bitkiler

Ev dekorasyonunda sıranın en son geldiği ama aslında önemli bir unsur olan şeydir bitkiler. İçerisinde çiçek bulundurmayan bir eve tam olarak ev diyemeyiz. Sadece dekorasyon açısından değil insan sağlığı açısından da faydalı olan çiçekleri inceleyelim.

Bir evde bulunan çiçek o evin havasını sürekli temiz ve canlı tutarken aynı zamanda eve çok hoş ve ferah bir hava katar. Peki evde yetişen bitkiler ve çiçekler nelerdir? Evde hangi bitkiler yetiştirilir? Bir çok çiçek türünü evinizde yetiştirebilirsiniz ancak biz şimdi sizlere en çok tercih edilenlerini anlatacağız.

Yelken Çiçeği

Evde en çok yetiştirilen çiçeklerin başında çiçek deryası geliyor. Neredeyse büyün evlerde bu çiçeğe rastlamak mümkün. Aynı zamanda yelken çiçeği ve kılıç çiçeği de bakımı kolay olması ve bir anda büyümeleri sebebiyle çok tercih ediliyor. Yeşil yapraklardan oluşan bu bitkiler çiçek ya da meyve vermezler ve kökleri çok uzun olmaz. Bu sayede diğer çiçeklere göre daha kolay yetiştirilirler.

Orkide Çiçeği

Menekşe ve orkide çiçek veren bitkilerdendir ama onları da ev içerisinde kolayca yetiştirebilirsiniz ve kılıç çiçeği ve yelken çiçeğine göre daha hoş bir görüntü oluştururlar. Bir diğer evde yetiştirebileceğiniz çiçek çeşidimiz ise ortanca çiçeğidir. Küçük boylarını tercih etmeniz daha hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. PAYKASA dedi ki:

    BAYILIYORUM ÇİÇEKLERE…VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN DE TEŞEKKÜRLER…

Yorum Yaz