Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2020

Evde Yılbaşı Süsleri Yapmak

Evde Yılbaşı Süsleri Yapmak

Aralık ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde hala karar verememiş, acaba ne yapsak diye düşünüyor olabilirsiniz.

Evinizi süslemek ya da ufak dokunuşlarla renklendirmek isteyebilirsiniz. Bunun için illa çam ağacınız olması gerekmiyor. Önemli olan ağacı nasıl görmek ve süslemek isteğiniz. Bunun  için kurumuş ağaç dalllarıda kendimize bir çam ağacı yapmak için neden yeterli olmasın ki.

Gereken malzemeler; hayal güzünüz, bir silikon tabanca ve evde kullanmadığınız aklınıza gelebilecek herşey.

Yılbaşı Süsleri

Mumları çubuk tarçın dallarıyla süsleyebiliriz mesela..

Malzemeler:

  • Mum
  • Çubuk tarçın
  • Bağlamak için kurdele
  • Silikon

Mumluğumuzun çevresine sıra ile tarçınları silikon tabancası ile yapıştırıyoruz. Daha sonra çevresini süslemek için gözümüze hoş gelebilecek ne varsa onunla bağlarmış gibi yapıp renk katıyoruz.

Çubuk Tarçın Mum Süsleme

Ya da mumlarımızı süsleyebiliriz. Neyle mi derseniz kahve çekirdekleri neden olmasın ki?

Bunun için gerekli malzemeleriniz ise; Hangi boy ve ebatta almak istediğiniz ya da evinizde kullanmadığınız, kullanıp yarım kalmış mumlarınıza kahve çekirdekleriyle farklı bir renk ve görünüm katabilirsiniz. Bunun içinde sadece silikon tabanca yeterli bir malzemedir. Kahve çekirdeklerini mumların üzerine yapıştırıyoruz.

Kahve Çekirdekli Mum

Çekmece de boş duran kavanozlarınız da yılbaşı akşamınıza güzel bir renk katacaktır 🙂

Kavanozların içine konulacak hazır kar köpükleriniz içine küçük bir plastik çam ağacı, küçük kozalaklar, kullanılmayan eski dantel parçaları ya da renkli bir mum veya meyve parçaları yani istediğiniz ve hayalinizdeki her şey masanıza evinize renk ve sıcaklık katacaktır. Eminin misafirlerinizin de dikkatini fazlasıyla çekecektir.

Yılbaşı Süsü

Masanınızın ucundan sarkan kozalaklar nasıl durur sizce 🙂

Renkli kurdalelerinizin ucuna silikon tabacayla yapıştırıp masanızın ucundan sarkıtabilirsiniz. Bembeyaz masa örtünüzün ucundan sarkarken eminim çok hoş görünecektir. Ya da renkli bir örtünün kenarında.

Kozalak

Masanızı aydınlatan avizelerinizi de renklendirebilirsiniz. Çok fazla ağırlık takmadığınız sürece.

Avize Süsleme

Hayatta her şey için para gerekli değildir. Önemli olan aslında hayal gücümüzdür. Hayal gücüyle yapılamayacak hiçbir şey yoktur. Yeter ki isteyelim ve hayal edelim.

Evet büyük mağazalarda ya da büyük yapı marketlerde hazır alabileceğimiz her şey varken neden yapmayla uğraşalım diye düşünüyorsunuzdur. Ama elinizin emeği ile yaptıklarınızın manevi değeri çok daha büyüktür. Kullanırken ve arkadaşlarınıza anlatırken farklı bir gururla göstereceğinize eminim.

Para büyük olabilir ama el emeği ve hayal gücü çok daha büyüktür 🙂

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz