Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Expigment Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Expigment Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Expigment krem cilt lekelerinden ve çillerden yana sorun yaşayanların kullandığı bir kremdir. Cilt soyucu kremler arasında en etkili krem olan expigment krem cilt rengini açan etkisi ile bilinmektedir.

Ciddi yan etkileri olan expiment krem asla doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerekmektedir. Krem kullanmaya başladıktan sonra cilt yüzeyinde soyulma oluşacağı için kesinlikle güneşli günlerde ve gündüz sürülmemesi gereken bu kremi mümkün oldukça kış döneminde kullanmayı tercih etmelisiniz.

Sizlere bu yazımızda expigmen krem nedir, expigment krem ne işe yarar, expigmen krem nasıl kullanılır ve expigmen krem yan etkilerinden hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Vücudun her yerinde kullanılan bu krem mutlaka dozunda ve dikkatli kullanılması gereken bir kremdir. Düzenli olarak kullanıma bağlı olarak 1 ay içerisinde etki gösteren expigmen krem mutlaka düzenli olarak kullanıldığında etki göstermektedir.

Expiment Krem Nedir?

Expigment krem 4 gramlık kutularda reçete ile satılmaktadır. Her 1 gramında  40 mg hidrokinon bulunmaktadır. Hidrokinon deri rengini açan bir maddedir. Sorunlu bölgeye sürülen expigment krem cilt soyma işlemini yada cilt rengini birden değil aşamalı olarak açmaktadır.

Expigment krem içeriğinde bulunan hidrokinon deriye rengini veren melanin adlı maddenin üretimini yavaşlatarak cilt yüzeyinde bulunan renk farklılıklarını önler. Melanin üretiminin azalması ile beraber koyulaşan,renk farklılıkları oluşan cilt yüzeyinde soyulma bağlı olarak cilt rengi zamanla normal rengine dönmeye başlar.

Expigment Krem Ne İşe Yarar

Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment krem çeşiti olarak expigment 2 ve expigment 4 olarak satılmaktadır. Genelde merak edilen sorulardan biride expigment 2 ile 4 arasındaki fark nelerdir sorusudur. Cilt yüzeyinde her türlü leke tedavisinde kullanılan expigment krem kullanım alanları ise;

 • Cilt lekelerinin tedavisinde
 • Sivilce izlerinin yok edilmesinde
 • Yüzde oluşan çillerin giderilmesinde
 • Cildin soyulma işleminde
 • Cilt renk tonunu açmak için
 • Deri yüzeyinde bulunan renk farklılıklarının giderilmesinde
 • Yaşlanma bağlı oluşan lekelerin giderilmesinde
 • Bıyık bölgesi kararması önlemek için

Expigment

Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

Expigment krem size reçete edil ise mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi belirtilmedikçe kullanım şekli ve dozu ise;

 • Kremin sürüleceği bölge ilk olarak temizlenir
 • İnce tabaka halinde sorunlu bölgeye sürülür
 • Deri tarafından emilmesi için ovalanır
 • Günde 2 defa sabah ve akşam kullanılması yeterlidir.

Expiment krem asla 2 aydan fazla kullanılmamalıdır. 2 aylık sürede iyileşme görülmez ise mutlaka kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza bilgi vermelisiniz. Expigment kremi 12 yaşından küçüklerin kullanması kesinlikle tavsiye edilmez.

Expigment kremi deri tarafından emildiği için emziren annelerin ve gebe olanların kullanması gerekir.

Expigment Krem Yan Etkileri

Expigment krem ciddi yan etkileri olduğu bilinmektedir. Bu yan etkiler genelde expigment içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjisi olanlarda ve aşırı doz kullananlarda daha sık görülmektedir. Sadece cilt sorunu olan bölgeye sürülmesi gereken bu krem güneşli günlerde kullanırken çok dikkatli olun. Soyulan ve hassaslaşan cilt güneşte daha kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kışın yada sonbaharda kullanabilir yada sürüldüğü bölgeyi güneşten korumak için güneş koruyucu krem kullanabilirsiniz.

Ezğigment krem başka birinde işe yaraması sizde aynı etkiyi göstereceği anlamına gelmez asla tavsiye üzerine bu kremi kullanmayın. Expigmen yan etkileri ise;

 • Ciddi alerjik reaksiyonlar (döküntü, özellikle yüz, dil ve boğazda kaşıntı / şişme, ciddi baş dönmesi, nefes almada zorluk)
 • Hafif yan hissi
 • Batma ve ciltte hassasiyet
 • Kızarıklık
 • Kuruluk
 • Vezikül (içi sıvı dolu kabarcık) oluşumu
 • Deride çatlama
 • Derinin renginde mavi-siyah renkte koyulaşma

Expigment koltuk altı rengini açar mı?

En çok sorulan sorulardan biride expigment koltuk altı rengini açar mı, expigment krem genital bölgeye sürülür mü sorusudur. Expigment krem cilt renk tonunu açan bir krem olduğu için koltuk altı kararması tedavisinde kullanılabilir. Aynı şekilde bıyık bölgesi ve genital böle kararmasını gidermek içinde kullanılabilir. Dikkat etmeniz gereken husus ise çok az miktarda sürülmesi ve günde 1 defadan fazla kullanılmamalıdır.

Expigment Krem Kullananlar

Expigment kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin çok etkili ve bir o kadarda işe yaradığını söylemişlerdir. Expigment kullananlar bu kremi sayesinde cilt renk tonlarında açılma yaşadıklarını yorum yaparak söylemişlerdir. Expigment 2 kullananlar genelde pek etki görmediklerini söyleseler de expiment 4 kullananlar sonuçlardan çok memnun olduklarını aktarmışlardır. Expigment koltuk altı kararması ve expigment genital bölge kararmasını yok etmek için tercih edenler 4 yada 5 kullanımdan sonra olumlu sonuç aldıklarını söylemiştir.

Expigment kullanan bazı kişiler yan etkiler bağlı olarak ciddi kızarıklıklar ve soyulmalar olduğu söylenmektedir. Özellikle koltuk altına ve genital bölgede kızarıklık ve tahriş meydana gelebilir.

Expiment krem Hakkında Bütün Sorular

Çok fazla satılan ve pek çok kişi tarafından kullanılan expigment krem hakkında bilmedikleriniz ve merak ettiğiniz soruları cevaplamaya çalışacağım.

Expigment reçetesiz alınır mı

Expigment krem reçeteli satılmasına karşın eczanelerden reçetesiz almanız mümkün. Reçetesiz olarak kullanmayı pek tavsiye etmiyoruz. Bir doktora muayene olarak bu kremi almanız mümkün.

Expigment ne kadar sürede etki eder

Expiment krem düzenli olarak belirtilen dozda kullanıldığında ilk etkileri 1 hafta sonra göstermeye başlayacaktır. Kesinlikle 2 ay içerisinde bir etki görmezseniz kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Expigment Krem 2 ile 4 Arasındaki Fark

Expigment 2 ile 4 arasındaki fark

2 krem arasında içerik olarak bir fark olmamasına rağmen içeriğinde bulunan bileşenlerin yoğunluğu göre adlandırılmıştır. Expigment krem hafif cilt lekelerinin tedavisinde tercih edilirken expigment 4 ise daha koyu cilt lekelerini gidermek için kullanılır.

Expigment kızarıklık kaç günde geçer

Krem bazı kişilerde kızaarıklık ve tahrişe neden olabilir. Bu durum soyulma bağlıda oluşabilir. Eğer çok fazla tahrişi kızarıklık ve yanma varsa kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Expigment vajinaya sürülürmü

Pek tavsiye edilmemesine karşın vajinaya süren ve renk tonunu açmak için kullananların sayısı fazladır. Kesinlikle ilk kullanımda yan etki görülürse asla kullanmamalısınız.

Expigment Krem Prospektüs

Expigment krem size reçete edildi ise kesinlikle prospektüs bilgilerini kesinlikle okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve günce bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Expigment krem reçetesiz olarak almak ve bunu kullanmak beklenmeyen etkilere neden olabilir.

Expigment krem emzirirken kullanımı tam olarak bilinmediğinde bu dönemde kullanmak ciddi sorunlara neden olabilir.

Expiment Krem Fiyatı

Expigment krem satış fiyatı çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Reçete ile satılan expigmen krem fiyatı ise 8 tl’dir, Doktorunuz size reçete ettiğinden eczaneden almanız mümkün.

Sizlere bu yazımızda expigment hakkında bilgi vermeye çalıştım. Expigment hakkında verilen bilgiler kesinlikle doktor tavsiyesi değildir. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz.  Sizlerede konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz