Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Eylül 2020

Günlük Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük diş bakımı nasıl yapılır? Diş ağrısı kadar acı verici bir şey belki de yoktur. Ne zaman geleceği belli olmayan bu ağrılar bazen bizi uykumuzdan bile uyandırabilir. Bazense bütün bir haftamızı mahvedebilir.

Ülkemizde dişçiye gitme alışkanlığı pek yaygın olmadığından veya insanlar dişçiden korktuğundan bu ağrılara katlanmak zorunda kalırlar. Diş ağrılarının en büyük nedeni dişlerin çürümeye başlamasıdır. Bu tarz ağrılar çekmek istemiyorsak dişlerimizin günlük bakımını düzenli olarak yapmalıyız.

Hem sağlığımız açısından hem de güzelliğimiz açısından dişlerimizi oldukça önemlidir. Bu yüzden onlarla ilgilenmemiz gerekmektedir. Günlük diş bakımının nasıl yapılacağı hakkında size birkaç bilgi vermeye çalıştık.

Günlük Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Dişlerimizin bakımını yaparken en çok dikkat etmemiz gereken nokta fırça seçimidir. En kullanışlı ve faydalı olanı ora sertlikte olanlardır. Sertliğinin dışında fırça başının da küçük olması arka dişlere kolayca ulaşmamızı sağlar.

Günlük Diş Bakımı

Doğru fırça seçimini yaptıktan sonraki diğer bir unsur ise doğru macun seçimidir. Macun seçerken içeriğinde florür bulunmasına dikkat etmeliyiz. Ayrıca macunumuz bittiğinde yeni alacağımız ürün bir öncekinden farklı olmalıdır. Çünkü macunların içeriğinde bulunan farklı maddeler farklı yerlerde aşınmaya sebep olur. Eğer sürekli aynı macunu kullanırsak bir bölgenin diğerlerine oranla daha fazla aşınacağını söyleyebiliriz.

Dişlerimizi fırçaladıktan sonra yapmamız gereken şey dilimizi de fırçalamaktır. Bir çok kişi dilini fırçalamanın saçma bir şey olduğunu düşünebilir ancak ağız kokusuna sebep olan bakteriler dilimizde bulunur ve bu yüzden dilimizi fırçalama işlemini kesinlikle atlamamalıyız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz