Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

İştah Azaltan Besinler

İştah Azaltan Besinler

İstenmeyen fazla kilolarınızdan kurtulmanın veya formunuzu korumanın tek yolu diyet yapmak değildir.

Öğünlerinize dikkat ederek, tok tutacak besinleri tüketip fazla yemekten kaçınarak da fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Biz de bu yazımızda iştah azaltan besinleri sizlere aktardık. Sürekli yemek yeme alışkanlığınızı iştah azaltan besinler tüketerek ortadan kaldırabilirsiniz. Bu besinleri düzenli olarak tükettiğinizde değişimin farkına varacaksınız.

Yumurta İştah Azaltıyor

Yumurta

Önemli protein kaynağı olan yumurtanın uzun süre tok tuttuğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kahvaltı yaparken 1 adet haşlanmış yumurta yemek hem sizi tok tutar hem de günlük ihtiyacınız olan protein miktarını doğal yollardan almış olursunuz.

Yeşil Çay İştah Azaltıyor

Yeşil Çay

Vücudumuzda bulunan zehirli madddelerin temizlenmesini sağlayan yeşil çay aynı zamanda metabolizmamızı hızlandırıyor ve uzun süre tokluk hissi yaratıyor. Günde 1-2 fincan yeşil çay tüketimi hem açlık hissinden kurtulmamızı sağlayacak hem de metabolizmamızı hızlandırarak fazla kilolardan kurtulmamıza yardımcı olur.

Badem İştah Azaltıyor

Badem

Vitamin ve mineral açısından zengin olan badem tok kalmanızı sağladığı gibi omega-3 içermesi sayesinde kalp sağlığınızı korumakta da size yardımcı oluyor. Bilimsel araştırma sonuçlarına göre günde 1 avuç badem tüketen kadınların diğerlerine oranda daha hızlı kilo verdiği gözlemlenmiştir.

Sirke

Sirke

Sirkenin içerisinde bulunan asitler midenin sindirim hızını yavaşlatıyor ve tüketende tokluk hissi yaratıyor. Salatalarınızda ve yemeklerinize bir miktar sirke ekleyerek hem yemeklerinize lezzet katmış hem de kilo verme maratonunuzda kendinize yardım etmiş olursunuz.

Tarçın İştah Kapatıyor

Tarçın

Çok güzel bir kokuya sahip olmasıyla bilinen tarçının tek faydası lezzet katması ve hoş kokması değil. Tarçın tüketimi kan şekerinin hızla yükselip düşmesini engelleyerek bunun dengede kalmasını sağlıyor. Böylelikle kendinizi uzun süre tok hissediyorsunuz. Acıktığınızı hissettiğinizde birkaç dilim elmanın üzerine tarçın serperek yemekten çekinmeyin. Bu sayede hem tok kalacak hem de kilo vereceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz