Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Eylül 2020

Kahve Fincanından Mumluk Yapımı

Kahve Fincanından Mumluk Yapımı

Eviniz her aksesuarı, her detayı ile birlikte size huzur verecek bir görünüme sahip olmalıdır. Bir eve sahip olma sebebimiz bile aslında tamamen huzur verme şeklinden kaynaklanmaktadır.

Evimize ufak süslemeler yapmak istiyorsak mumluk bizim işimizi gayet güzel şekilde görecektir. Evimizin farklı yerlerinde bulunan bu mumluklar dekoratif anlamda oldukça zengin bir görüntü oluşturmakta ve şık bir görüntü elde etmemizi sağlamaktadır. Ayrıca mumlukları koyacağımız yerde bir sadelik söz konusu ise bu basit aksesuarlar ile evimize bir hareketlilik getirebiliriz. Böylelikle basit bir mumluk ile evimizi çok daha fazla huzurlu ve güzel bir ortam hâline çevirebiliriz.

Mumluklar evimize sadece güzel bir görüntü katmakla kalmaz aynı zamanda bir asalette katar. Evimizin hemen her köşesinde farklı bir aksesuar bulunuyor olması evimize gelen misafirlerimizin de dikkatini çekecek ve evinize ne kadar önem verdiğinizi düşünmelerini sağlayacaktır.

Kahve Fincanından Mumluk Yapımı

Evimizde şık mumluklar yapmanın ve görsel güzellikler elde etmenin birçok basit şekilleri var. Bugün sizlere sadece bunlardan birini anlattık.

Gerekli malzemeler;

  • Kahve fincanı
  • Eritilmiş mum
  • İp

Kahve Fincanından Mumluk Yapımı

Yapım için gerekli olan malzemeleri alalım. Daha önceden sıvılaştırdığımız mumu kullanmadığımız ya da gözden çıkardığımız kahve fincanımızın içine dökelim. Sıvı mumun sıcak bir şekilde fincana dökülmesi oldukça önemli. Erittiğimiz mumun ipini veya elimizde bulunan aynı işlevi görecek ipi fincan dibinden dışarı doğru çıkaralım. Fincanımızı donmaya bırakalım. İşte evinize şıklık katacak yeni aksesuarınız hazırlamak bu kadar basit.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sevim Sevcan dedi ki:

    Çok güzel bi fikir. Evde kullanmadığım fincanlar vardı. Mumluk yapmayı denicem 🙂

Yorum Yaz