Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Haziran 2020

Kalori Yakıcı 8 Gıda

Kalori Yakıcı 8 Gıda

Kalori yakan gıdalar, özellikle diyet yaparken kilo vermemize yardımcı olan en önemli besin maddeleridir. Diyet yapamıyorsak, hareket edemiyorsak ve yeme alışkanlığımızdan vazgeçemiyorsak o zaman yiyerek de kalori yakabiliriz. Tabi bu cümleden önümüze gelen herşeyi yiyebileceğimiz sonucunu çıkarmayalım.

Belirli kalori yakıcı gıdalar yiyerek diyetinize yardımı olacak ve diyet programına ek 8 adet kalori yakıcı gıda nelermiş beraber inceleyelim.

1. Yumurta

Protein açısından oldukça zengin olan yumurta, 9 temel amino asit grubunu da içerir. Kahvaltılarınızda tüketeceğiniz yumurta, daha uzun süre tokluk hissi verir. Aynı zamanda kilo kaybı için de yardmcı olur.

2. Chia tohumu

Chia tohumu, Orta ve Güney Amerika’da tıbbi gıda olarak diyabet, obezite ve kalp-damar hastalıklarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Protein lifleri, anti-inflamatuar yağ ve omega 3 yağ asitlerini içeren Chia tohumu kesinlikle tüketilmesi gereken bir besindir.

3. Tarçın

Tarçını gıdalarınıza, çaylarınıza, aklınıza gelebilecek her şeye koyabilirsiniz.  Düşük kan şekerini temizler. İnsülin’in eylemlerini arttırır ve metabolizmada buna bağlı olarak artar. Vücut glikozu, emilimi engellemek için bir yağ yakma güç kaynağı olarak kullanır. Sabah kahvenize ekleyebilirisiniz.

4. Zencefil

Zencefil tüketimi, mide yatıştırıcı ve yağ yakıma yardımcı olduğu için idealdir.  Kabızlık, geğirme, şişkinlik, hazımsızlık, mide bulantısının doğal ilacıdır.

5. Meyve

Böğürtlen, çilek, yaban mersini, gibi kırmızı meyveler tüketin. Hastalıklarla mücadele eder ve kalbi korur. İltihapları azaltmak veya diyabetik sorunlarla başa çıkmak için mükemmel bir yağ yakıcıdır.

6. Kırmızı biber

Çiğ veya pişmiş formlarını tüketebilirsiniz. Kırmızı biberi yedikten sonra kelimenin tam anlamıyla size yaklaşık 20 dakika da yağ yakımına yardımcı olur.

7. Yeşil Çay

Kilo kaybı ve yağ yakmada sinir sistemimizi etkinleştirir ve metabolizmayı da oldukça güzel hızlandırır. Yeşil çayı günde 2-3 bardak içebilirsiniz.

8. Avokado

Yüksek miktarda anti-inflamatuar içeren avakado yağ yaktırıcı özelliği sayesinde kilo vermenize yardımcı olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz