Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Kalp Damar Sağlığına Maydanoz Limon Sarımsak

Kalp Damar Sağlığına Maydanoz Limon Sarımsak

Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamız Kalp Damar Sağlığına maydanoz limon sarımsak kürü öneriyor. İşte detaylar…

Kalp Damar Sağlığı Hakkında: Hücrelerimize besin ve oksijen taşıyan kalp ve damar sistemimizin sağlıklı çalışması oldukça önemlidir. Bilindiği gibi kalp ve damar sağlığımızın bozulması hayati fonksiyonlarımızın sağlıklı yürümemesine bu da ciddi sağlık sorunlarına hatta ölümlere bile sebep olabilmektedir. Bu açıdan kalp ve damar sağlığımızın korunması hayati önem arz etmektedir. Kalp ve Damar Sağlığına maydanoz limon sarımsak ile koruma sağlayabiliriz.

Kalp ve damar sağlığının bozulmasında beslenme, stres, sigara kullanımı, aşırı kilo ve genetik bazı sebepler neden olabilmektedir.

Biraz sonra vereceğimiz Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kalp ve damar sağlığına maydanoz limon sarımsak kürü ile kalp ve damarlarınızı koruma altına alacaksınız.

Sarımsak, Limon, Maydanoz

Kalp Damar Sağlığına Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Hazırlanışı

Malzemeler: 12 adet taze maydanoz (maydanozların günlük ve taze olanı kürün tesiri için önemlidir.), 1 diş sarımsak, 2 yemek taşığı taze sıkılmış limon suyu, yarım su bardağı kireçsiz su

Hazırlanışı:İyice temizlenmiş olan taze maydanozu bir blendır veya mutfak robotu içerisine koyun. Üzerine sıkmış olduğunuz limon suyunu ilave edin. Bir diş sarımsağı da bıçakla birkaç parçaya bölüp içerisine ekleyin. Son olarak yarım su bardağı suyu da ekleyip, mutfak robotunuz ya da blendır ile birkaç dakika çırpın. Hazırladığınız bu kürü kahvaltıdan 20 dakika önce için.

Uygulanışı: Maydanoz limon sarımsak kürü 9 gün uygulanmalıdır. Ancak bu kürü hazırlarken ilk 3 gününde sarımsaklı, ikinci 3 günde sarımsaksız, sonraki 3. günde de yine sarımsaklı olarak hazırlayıp, tüketeceksiniz. 3 gün ara verip 9 gün olacak şekilde aynı metotla tekrar uygulayınız.

Maydanoz, Limon ve Sarımsak Kürü Faydaları

Kalp damarlarının içten yağ bağlamasına mani olur. Damarlarda plak oluşumunu önler.

Kalbi besleyen damarların daralmasını ve tıkanmasını önler. Maydanoz limon sarımsak kürü kan dolaşımını güçlendirir. Kalp damarlarını açıcı özelliği vardır. Tıkanıklık var ise tedavi edicidir.

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Zararı Var mıdır?

Maydanoz limon sarımsak kürü sağlık açısından herhangi bir yan etki taşımamaktadır. Ancak bu kür tansiyonu bir miktar düşürme özelliğine sahip olduğundan düşük tansiyon hastalığı olanların dikkatli olmalarında fayda vardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx