Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Kartondan Çerçeve Yapımı

Kartondan Çerçeve Yapımı

Kartondan çerçeve yapımı adlı yazımızda sizlerle yine atık malzemelerimizi değerlendirebileceğimiz bir etkinlik yapacağız.

Kartonların doğada kaybolup ve toprağa karışma süresi 4-5 ay gibi bir süredir. Çocuklarımıza ve torunlarımıza temiz bir çevre bırakmak için bu tarz maddeleri çöpe atmak yerine bir şekilde değerlendirmek daha mantıklı. Biz de elimizde bulunan ve kullanılmayan atılmaya yüz tutmuş kartonlardan birer fotoğraf çerçevesi yapmaya karar verdik.

Bu çalışmamız bittikten sonra elde ettiğimiz çerçeveleri istersek kendimiz kullanabilir istersek bir yakınımıza hediye edebiliriz. Bu çerçevelerimizi yaparken çocuklarımızı da bu çalışmaya dahil ederek onlarla hoş vakit geçirebiliriz. Hoş vakit geçirmekle de kalmayıp çocuklarımızın el becerilerini de geliştirebilirsiniz. Yapmamız gereken tek şey fotoğraflarımızın boyutunda istediğimiz kadar karton kesmek. Kartonlarımızı kestikten sonra neler yapacağımızı ise aşağıda anlattık.

Kartondan Çerçeve Yapımı

Malzemeler:

• Karton
• Makas
• Yapıştırıcı

Hazırlanışı:

İlk olarak kartonumuzu elimizde bulunan fotoğrafın büyüklüğüne göre kesiyoruz.

Daha sonra ise kartonumuzun içini boşaltıp kalan kısmını çerçeve haline getiriyoruz. Bu yüzden kartonumuzu keserken boyutuna dikkat edelim.

Ev Yapımı Çerçeve

İlk etapta biraz büyük kesip içini fotoğrafımıza göre boşaltırsak daha güzel bir görüntü elde ederiz. Çerçevenin kalınlığı ise size kalmış.

Evde Çerçeve Yapımı

İsterseniz çerçevemizin kenarlarını elinizde bulunan renkli örgü ipleriyle sıra sıra kaplayabilirsiniz. Yapıştırıcı yardımıyla bu ipleri çerçevenin arka kısmından kartona tutturabilirsiniz.

Evde Kartondan Çerçeve

İple kapama işi bittikten sonra dilerseniz iplerin üzerini boncuk veya değişik yapıştırmalarla süsleyebilirsiniz. Süsleme konusunda çocuğunuzdan yardım isteyerek onun da el becerilerini geliştirebilir ve bir şeyler ürettiği için kendine olan güveninin artmasını sağlayabilirsiniz.

Kartondan Çerçeve Nasıl Yapılır?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz