Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2020

Kavanozdan Mumluk Yapımı

Kavanozdan Mumluk Yapımı

Günümüzde çalışmayan ve bütün gününü evde geçiren kadınların fazlaca ilgilendikleri ve ilgilenirken de masraf yaptıkları konulardan birisi de ev dekorasyonudur. Ve ev dekorasyonu oldukça maliyetli bir iştir.

Her kadın evinin güzel görünmesini ister ve bunun için paralar harcayıp birçok değişik yöntem uygular. Üstelik çoğu kadın bir süre sonra aldıkları bu ürünlerden sıkılıp değiştirmek istemektedir. Bu yüzden bugün sizlere elinizdeki malzemelerle nasıl şık dekorasyon ürünleri yapacağınızı anlattık.

Yapmanız gereken şeyler oldukça basit ve bu sayede cam kavanozlarınızdan oldukça şık birer mutluk elde edebileceksiniz. Ayrıca ekstra bir ücret ödemeden sadece evinizde bulunan malzemelerle. Bu işlemi yaparken hem büyük bir keyif alacaksınız hem de dekorasyonunuz için güzel bir parça kazanmış olacaksınız.

Şimdi gelin hep birlikte cam kavanozlarınızda nasıl şık ve gösterişli mumluklar elde edebileceğimize ve neler kullanacağımıza bakalım.

Cam Kavanozdan Mumluk

Kavanozdan Mumluk Yapımı

Malzemeler

  • Boş kavanoz
  • Maket bıçağı
  • Kalem
  • Sprey boya
  • İp
  • Kâğıt bant

Hazırlanışı:

Öncelikle boş kavanozumuzun üzerine kağıt bandı istediğimiz büyüklükte yapıştırıyoruz.

Kolay Mumluk Yapımı

Ardından kalemle bant üzerine istediğimiz şekli verdikten sonra kalan kısımlarını kavanozdan söküyoruz.

Basit ev dekorasyonu

Verdiğimiz şeklin kavanozda kalan kısım olmasına dikkat edin.

Evde Mumluk Yapımı

Sonrasında şekil verdiğimiz bant kavanozumuzun üzerindeyken istediğimiz renkteki sprey boya ile kavanozumuzun tamamını boyuyoruz.

Evde Dekorasyon

Kavanozumuz tamamen kuruduktan sonra başta şekil verdiğimiz bandı kavanozdan çıkarıyoruz. Böylelikle mum kavanozun içerisinde yandığında bizim verdiğimiz şekil aydınlık kısım kalacak ve hoş bir görüntü olacaktır.

Kavanozdan Mumluk Yapımı

Bandı çıkardıktan sonra kavanozumuzun içerisine erimiş haldeki sıcak mumu döküyoruz ve ipimizi ekliyoruz. İşte hepsi bu kadar.

İyi eğlenceler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz