Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Kil Çeşitleri ve Faydaları

Kil Çeşitleri ve Faydaları

Birçok kadının cilt bakım malzemeleri arasında kil mutlaka var. Piyasadaki maskelerin bile kil içerdiğini düşünürsek cildimize olan faydasının ne kadar fazla olduğunu tahmin edebilirsiniz. Kilin cildimize olan faydaları saymakla bitmez. Bu yüzden sizlere çeşit çeşit olan bu killerin çeşitlerini ve ne gibi faydaları olduğunu anlatmaya çalıştık.

Kil genelde yeşil olarak bilinir ancak farklı birçok renkte kil vardır. Her kilin kendine özgü mineralleri vardır ve faydaları farklı farklıdır. Bu yüzden tek tek incelemekte fayda var.

Kil Çeşitleri ve Faydaları

Yeşil Kil: Çoğu cilt tipi için uygun olan ve en çok tercih edilen kil çeşididir. Deri altındaki toksinleri giderir. Özellikle sivilce izlerini iyileştirmede başarılıdır. İçeriğinde en çok magnezyum bulundurur. Kile yeşil rengini veren magnezyumdur

Beyaz Kil: Yeşil kilden sonra en çok bilinen kil çeşidi beyaz kildir. Beyaz kil de tüm cilt tipleri için uygundur. Cildi yumuşatır ve rahatlatır. Ciltteki pürüzleri temizleme konusunda faydalı olduğu gibi yağ moleküllerinin üretimini azaltarak cildin parlamasını sağlar. Beyaz kili cildinizi temizlemek için günlük olarak kullanılabilirsiniz.

Kırmızı Kil: Bu kilin kırmızı renge sahip olmasının nedeni içerdiği bakır tozlarıdır. Bu sebeple kırmızı kili genelde demir eksikliği bulunan insanlar kullanır. Özellikle kuru cilt tipine sahip insanların kullanması önerilir. İçeriği sayesinde cildin yağ dengesini sağlar ve bu sayede parlamasını önler.

Sarı Kil: Eğer cildiniz çok hassassa sarı kil tam size uygun bir kil çeşidi. Mineral açısından oldukça zengin olan sarı kil cilt hücrelerinin oksijenlenmesini sağlar. Bu sayede cildinizde canlandırıcı bir etki gösterir.

Gri Kil: Gri kil sivilcelerinizden kurtulmak için başvuracağınız kildir. İçerdiği zengin kalsiyum sayesinde kan dolaşımını hızlandırır. Böylece sivilcelerin oluşmasını ve oluşan sivilcelerin izlerinin kaybolmasını sağlar. Yüzünüzdeki sivilcelerden şikayetçiyseniz ve kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız gri kil kullanarak aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Haftada iki defa düzenli olarak kullandığınızda sivilcelerinizin azaldığını görebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz