Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Kış Diyeti ile Zayıflama Yöntemi

Kış Diyeti ile Zayıflama Yöntemi

Kilo alma olayları genellikle kış aylarında gerçekleşir. Çünkü kişi eğer çalışmıyorsa soğuk hava yüzünden evden pek çıkmak istemeyecektir. Yaz aylarına oranla dışarıda geçirilen süre azaldığı için vücut kilo almaya ve yağlanmaya başlar. Bu yüzden kış aylarındaki kilo artışı yaz aylarına göre daha fazladır.

Kışın kilo almak daha kolay ama bu istenmeyen kilolardan kurtulmakta sizin elinizde. Kış diyeti adını verdiğimiz bu diyetle. Peki bu kış diyeti nasıl uygulanır gelin hep birlikte inceleyelim.

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve kahvaltıda neler yediğimize daha fazla dikkat etmeliyiz. Her sabah kahvaltımızı yaparken bir fincan kahve içiyoruz ancak şekersiz olmasına dikkat ediyoruz. Bunun yanında kahvaltı öğününü aç kalmadan ama aşırıya da kaçmadan tamamlamak için 1 adet haşlanmış yumurta ve 1 dilim kızarmış ekmek yemelisiniz.

Öğle yemeğinde ise 2 adet grissini(galeta), 1 adet salatalık ve 1 kase kadar yoğurt tüketebilirsiniz. Bunlar sizi tok tutmaya yeterli olacaktır. Akşam yemeğinden önce ise 1 adet meyve tüketebilirsiniz. Sonbahar-kış mevsimlerinde toplanan meyveleri tercih etmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Geldik son öğünümüz olan akşam yemeğine. Akşam yemeğinden sonra kesinlikle bir şey tüketmemeliyiz. Bu hem sağlığımız açısından hem de kilolarımız açısından olumsuz birşeydir. Akşam yemeği menüsünde 1 adte meyve(portakal) , 1 tabak sebze yemeği ve 1 tabak da sebze çorbası yiyebilirsiniz. Günlük öğünlerinizi buna göre şekillendirir ve kış boyu uygularsanız hareketsiz kalmanızdan ötürü oluşan istenmeyen kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz