Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2020

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Soğuk kış aylarının en büyük sıkıntılarından birisi de ciltte oluşan kuruluk hissi. Herkes, özellikle de kadınlar, bu tip sıkıntılardan kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Kış aylarında cilt bakımı yapmak normale oranla biraz daha özen gösteren bir iştir. Bu yüzden soğuk kış aylarında cildinizi nasıl koruyacağınızı, güzel ve bakımlı bir cilt görüntüsüne nasıl sahip olabileceğinizi bu yazımızda anlatmaya çalıştık. İşte size 5 farklı yöntem;

Kışın Cilt Bakımı

Bol Bol Vitamin Alın

Nasıl ki acıktığımızda yemek yemeye, yorulduğumuzda uyumaya ihtiyacımız varsa cildimizin de vitamin almaya ihtiyacı vardır. Özellikle C vitamini içeren besinler kış aylarında bu vitamin ihtiyacını karşılamak için birebirdir. Kısacası içerisinde C vitamini bulunduran yiyecekler, cildin beslenmesi ve parlak görünmesi açısından doğal bir seçenektir.

Cildin Parlak Görünmesi için: Limon Suyu

Kış aylarında cildinizin solgun görünümünden kurtulup pırıl pırıl parlamasını istiyorsanız uygulayabileceğiniz en önemli kürlerden bir tanesi de limon suyudur. Ancak bu yöntemi sadece kış aylarında değil, diğer bütün hava şartlarında da uygulayabilirsiniz. Bu yöntemde limon suyunu zeytin yağı ile karıştırarak uyguluyoruz. Bu karışım cildinizin soluk görünümünden kurtulmasını sağladığı gibi cildinizde bulunan lekelerinde kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Alkol ve Sigara Kullanımını Bırakın

Sigara ve alkol kullanımının vücudumuzda yarattığı olumsuz etkilerin herkes farkındadır. Sigara ve alkol kullanımı sadece vücudumuz ve organlarımızın değil, cildimizin de baş düşmanı. Bunların tüketimini bıraktığınızda veya azalttığınızda büyük bir hızla cildinizin yenilenmeye başladığını ve eskisinden daha parlak bir görünüme sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Cilt Maskeleri

Kadınların cildine faydalı olan şeylerin başında cilt maskeleri gelir. Bu tarz maskeler belirli aralıklarla uygulandığı zaman cildimiz için oldukça faydalıdır. Uygulanan ürünün doğal olması ve miktarının doğru ayarlanmasıyla cildinizdeki değişimden çok memnun kalırsınız.

Nem

Özellikle soğuk kış aylarında cildimiz kuruduğu ve çatladığı için cildimizi nemli tutmak çok önemlidir. Nemli bir cilt her zaman bakımlı ve güzel görünür.  Mevsim yaz veya kış fark etmez cildinizi her zaman nemli tutmanız daha güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz