Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Temmuz 2020

Lavanta Yağının Saça Faydaları

Lavanta Yağının Saça Faydaları

Saç Dökülmesine Lavanta Yağı

Lavanta yağının saçımıza en büyük faydalarından bir tanesi saç köklerimizin güçlenmesini sağlayarak dökülmesinin önüne geçmesidir. Ayrıca lavanta yağı bir bağışıklık sistemi hastalığı olan “alopesi” adı verilen hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. Lavanta yağı aynı zamanda saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Saç tipinizin nasıl olduğu önemli olmadan lavanta yağını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Lavanta yağını jojoba yağı ile birlikte kullanarak tahriş edici özelliğinin azalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir cilt problemi yaşamadan kullanabilirsiniz.

Lavanta yağını saçlarınıza uygularken hazırlayabileceğiniz bir formül ise şu şekildedir; 3 damla lavanta yağı, 2 damla kekik yağı, 3 damla biberiye yağı, 2 damla sedir ağacı yağını ve 1 tatlı kaşığı jojoba yağını karıştırın. Bu karışımını saç derinize uygulamadan önce içerisindeki yağların çok iyi bir şekilde karışmasına dikkat edin.

Saç dökülmesine lavanta yağı

Karışımın Saça Uygulanışı

Öncelikle hazırladığınız bu karışımını direkt olarak bütün saç derinize sürmeden küçük bir bölgeye uygulayın. Bu sayede cildinizin herhangi bir alerjik reaksiyon verip vermediğini anlayabilirsiniz.

Eğer bu tarz bir problemle karşılaşmazsanız parmak uçlarınızla masaj yaparak tüm saç derinize uygulayın. Daha sonra bir havlu yardımıyla 5-10 dakika bekletin. Bu karışımı 5-6 ay kadar her akşam uygulamanız gerekmektedir.

Hamile kadınlar veya emzirme döneminde olanlar bu süreçlerde lavanta yağı kullanmamalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz