Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Makyaj Temizliğinde Islak Mendil Kullanımı

Makyaj Temizliğinde Islak Mendil Kullanımı

Hepimizin hayatı büyük bir koşuşturma içinde geçiyor adeta. Buluşmalar, toplantılar, iş davetleri, ev temizliği, seyahatler vs. derken ister istemez yorgun düşüyoruz. Bu yoğun tempo içerisinde de sürekli olarak bakımlı olmak istiyoruz. Fazlasıyla yorucu geçen bir iş gününün ardından bazı geceler yüzümüzdeki makyajı bile temizlemek zor geliyor. Oysa ki makyajımızı temizlemeden uyumanın cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerini hepimiz biliyoruz.

Uykuya geçmeden önce cildimizin mutlaka makyajımızdan temizlenmiş olması ve hücrelerimizin oksijen alması gerekmektedir. Bu yüzden cildimizin makyaj kalıntılarından ve kirlerden tam olarak temizlenmesi oldukça önemlidir.

Peki tüm kadınların ortak derdi olan makyaj temizleme ve cilt temizliği sürecinde kullanılmasının doğru olup olmadığı tartışılan ıslak mendiller bu iş için uygun bir malzeme mi?

Sadece zorda kaldığımız durumlarda olmak şartıyla makyajınızı temizlemek için ıslak mendil kullanabilirsiniz. Ancak bütün ıslak mendillerden bahsetmiyoruz. Cildimiz vücudumuzun en büyük organı ve yapılan araştırmalara göre cildimiz sürdüğümüz her şeyin %60’ını emiyor. Bu yüzden cildimize yararlı doğal içerikli ıslak mendiller tercih etmekte fayda var.

Makyaj temizlemek için ıslak mendil kullanacaksanız içeriğinin saf organik pamuk olmasına dikkat edin. Özellikle bebeklerin temizliğinde kullanılan ıslak mendiller bebeklerin hassas cildine uygun olduğu için bizim cildimiz için ideal olabilir. Diğer türlü marketten aldığınız büyük paketler içerisinde satılan ıslak mendilleri kesinlikle bu iş için önermiyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz