Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2020

Mutfak Dekorasyonunda Yeni Trendler

Mutfak Dekorasyonunda Yeni Trendler

Kadınların belki de evde en fazla zamanını geçirdiği yerdir mutfakları. En fazla kullandıkları, uğradıkları mekanlarıdır. Hatta bazıları mutfağını başkalarından bile kıskanır, kendisinden başkası girsin istemez, paylaşamaz öyle sever. Bazıları orda can bulur orda mutlu olur. Kadınlar adeta mutfaklarının kraliçeleri olmak ister. Bunun yolu da gönüllerine göre dekore ettikleri mutfaklara sahip olmaktan geçer.

Diğer odalara oranla mutfakta trendler çok daha hızlı gelişiyor ve yaygınlaşıyor. Son gelişmelerden biri ise kapalı rafların yerini açık raflara bırakması. Tavana asılı tencere, tava. Ve geçmişe dönük mutfak tipleri günümüzde de yer etmeye başladı.

Peki mutfakta son moda ne? Kadınlar son olarak hangi mutfak tarzlarından hoşlanıyor? Sizler için trend olan mutfak modellerini araştırdık….

Mutfak Dekorasyonunda Yeni Trendler

Geometrik Şekilli Mutfaklar

Geometrik Şekilli Mutfaklar

Son dönemde iç mimarlar tarafında sıkça kullanılan geometrik şekiller artık mutfakta da trend oldu. Eğer sizde orijinal, farklı görüntü sevenlerdenseniz size de çok uygun olacaktır bu model. Ayrıca oldukça yaratıcı tasarımlar vardır. Renkli renkli geometrik şekilli raflar, dolaplar kullanarak bu tarz bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Kısa ve Kalın Raflar

Kısa ve Kalın Raflar

Mutfağınız modern ve çok uzun duvarlara sahip değilse en ideal ve estetik seçenek kısa, kalın raflardır. Hem istediğiniz alana sonradan da yerleştirebileceğiniz, hem de fazla yer kaplamadan depolama alanı oluşturan bu tip raflar, kalın yapılarıyla modern görüntüden uzaklaşmak istemeyenler için güzel bir seçenektir.

Pratik Mutfak Modeli

Pratik Mutfak Modeli

Yok benim için önemli olan trend olması değil kullanışlı olması ve dar alanda çok iş başarması diyorsanız bu tarz mutfak modelleri ilginizi çekecektir. Pratik ve kullanışlı mutfak için aslında içerisindeki kullanılan araç ve gereçleri olabildiğince az alan kaplayan ve oldukça kullanışlı parçalardan oluşturursanız istediğinizi elde edebilirsiniz. Oldukça etkileyici parçaların mevcut olduğunu size söyleyebilirim. Bazen nereden ne çıkacağına siz bile şaşıracaksınız!

Vintage Tarzı Mutfak

Vintage Tarzı Mutfak

Belki şu hayatta her şey değişir ama vintage modası asla… Mutfakta da vintage çok tercih edilen modellerden.

Endüstriyel Mutfak Tasarımı

Endüstriyel Tasarım

Hemen aklımıza raf denilince duvarda olan raflar geliyor olabilir… Ama endüstriyel dizaynlarıyla dikkat çeken bu tip tavandan asılan tencere tava askıları da modern mutfaklara çok yakışan pratik ve estetik seçeneklerden biri.

Küçük bir alanınız varsa

Muhtemelen küçük bir eve sahipseniz haliyle mutfak içinde küçük bir alana sahipsiniz. O yüzden en az alana en fazla ne sığdırabilirsek o kadar güzel ve kullanışlı olur. Tek başına yaşayanlar için ideal mutfaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz