Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Temmuz 2020

Oje Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oje Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir kadının en dikkatli olduğu anlardan birisi de ojenin kurumasını beklediği andır. Çoğu kadın uzun uğraşlar sonucu sürdüğü ojesine zarar gelmemesi için kuruyana kadar hareket bile etmez. Bütün kadınlar güzelliğine çok düşkündür ve kadının kendine nasıl baktığı, ne kadar özen gösterdiği en çok el ve ayaklardan belli olur.

Tırnak bakımından sonra en çok özen gösterilen nokta ojedir. Düzgün sürebilmek ve kurumasını beklemek için çok çaba harcarız. Ama o kadar zahmetle sürdüğümüz ojeler 1-2 gün sonra soyulmaya başlar. Bunların önüne geçmemiz için yapmamız gereken bazı şeyler var ;

Oje Kullanımı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Temizlik

Oje sürmeden önce ellerinizi sıcak bir suda bol sabunla yıkayın ve tamamen kurutun. Oje sürmeden önce tırnaklarda kalan yağları çıkarmak için aseton kullanmalısınız. Ojenin daha kalıcı olması için sürüldüğü zeminin buna hazır olması gerekmektedir. İstediğiniz rengi uygulamadan önce ince şeffaf bir kat atmanız renkli ojenizin daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

2- Yoğunluğuna dikkat edin

Ojenin daha hızlı ve daha pürüzsüz olması için iki kat oje uygulamakta fayda var. İlk katmanı ince bir şekilde uyguladıktan sonra üstüne ikinci katı çekiyoruz. Oje sürerken fırçayı kesinlikle yan değil tırnaklarımızın doğrultusunda hareket ettiriyoruz ve başından uçlarına doğru götürüyoruz. Bu sayede pürüzsüz ojeler elde edebiliriz.

3- Kurutucu kullanımı

Ojenizin üzerine 3 günde bir oje kurutucusu uygulamak renklerinin daha uzun süre canlı kalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda ojemizin kalıcı olmasına da faydası vardır. Eğer oje kurutucunuz yoksa saç kurutma makinesiyle de aynı işlemi yapabilirsiniz.

4- Soyulmasını engelleyin

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın ojeleriniz eninde sonunda soyulacaktır. Ancak soyulmaya başladığında baştan sürmenize gerek yok. Öncelikle tırnağınıza ince bir kat oje sürün kurduktan sonra ise bir kat daha sürüp üzerine parlatıcı uygulayın. Bu sayede ojenizin uzun süre dayanmasını sağlamış olacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz