Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Plastik Şişeden Süpürge Yapımı

Plastik Şişeden Süpürge Yapımı

Plastik şişeden süpürge yapımı ile evinizdeki, gazoz, kola gibi içeceklerin plastik şişelerini değerlendirebilirsiniz.

Her ne kadar çalı süpürgelerinin yerini artık elektrikli süpürgeler alsa da evinizdeki şişelerinizi bu yöntem ile değerlendirebilir ve balkon, bahçe gibi yerleri bu süpürge ile süpürebilirsiniz.

Malzemeler:

  • 3 adet pet şişe
  • Bıçak
  • Makas
  • Sopa
  • Tel

Süpürge Yapımı

Şişelerin üzerindeki ambalajları söküp şişenin dip kısmını bıçakla keselim. Kestiğimiz şişenin ağız kısmına 3 parmak kalacak mesafeye kadar makas ile dipten ağza doğru saçak saçak kesmeye başlayalım.

Diğer şişemizin de ağız kısmını alıp birinci şişeye uyguladığımız saçak işlemini bu şişeye de uygulayalım. İşlemi tamamladıktan sonra ilk şişemizin üst kısmına bu şişeyi yerleştirelim.

Üçüncü şişe içinde ağız kısmını dipten keselim. Alt kısmını 5/6 cm kadar keselim ve diğer pet şişelerin kestiğimiz yerine kadar pencereler açmaya başlayalım.  Bu şişeyi de diğer iki şişemizin üzerine giydirelim.

Bu 3 şişeyi de iç içe geçirdikten sonra bu şişeleri tel ile güzelce sabitleyelim. Sopayı da şişenin ağız kısmına koyalım ve süpürgemizi hazır hale getirelim. Aşağıdaki detaylı resimden de yapılışını görebilirsiniz.

Basit Süpürge Yapımı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz