Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Reflüyü Geçiren Doğal Yöntemler

Reflüyü Geçiren Doğal Yöntemler

Ülkemizde çok fazla bulunan ama gerçek değerini görememiş olan “karahindiba” bitkisinin alternatif tıpta reflü hastalığının tedavisinde kullanıldığını biliyor musunuz? Her sabah içeceğiniz karahindiba çayı sizin sıkıntılarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Reflü hastalığı için insanlar bir çok farklı yöntem denemektedir. Kimileri ilaç kullanırken kimileri süt içerek midede oluşan yanma hissinin geçmesini sağlamaya çalışmaktadır. Ancak bunlar geçici çözümlerdir ve çoğu kimyasaldır. Bu yüzden bu yazımızda reflüye çare olabilecek doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

-Gün içerisinde kafein içeren ya da asitli içecekler tüketmekten kaçınmalıyız. Bunun yerine zencefil ve rezene çaylarını ayrı ayrı veya ikisini birlikte demleyerek tüketebiliriz.

-Reflünüz başladığında bir bardak ılık süt tüketebilirsiniz. Sütü kaynatmamalı, oda sıcaklığında ılıtmalısınız.

-Diğer bir yöntem ise havuç suyudur. Yanma hissi başladığında bir su bardağı taze sıkılmış havuç suyu içmeniz midenizde oluşan yanma hissinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

-Anason, nane, lavanta ve bal karışımından hazırladığınız çayı güzelce demleyip bu çayı hasta olan kişi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere tüketmelidir.

Reflüyü Geçiren Doğal Yöntemler

Ender Saraç’ın Reflü Tedavi Yöntemi

Malzemeler: 1,5 tatlı kaşığı anason, 1 tatlı kaşığı rezene tohumu ve 2 tatlı kaşığı sarı leblebi yutulur. Sonrasında ise 1 avuç sarı leblebiyi tüketmeli ve bu şekilde en az 20 dakika uykuya dalmadan dik bir pozisyonda beklemelisiniz. Leblebi midenizde oluşan asidin emilmesini sağlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz