Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Eylül 2020

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Kendin yap bölümümüzde bugün sizlere şampuan kutusundan kalemlik yapımını anlatacağız. Hepimizin evinde kullanılıp biten şampuan kutuları oluyordur. Bu yazımızı okuduktan sonra şampuan kutularını çöpe atmak yerine bu şekilde değerlendirerek ister kendiniz kullanabilir, isterseniz de çevrenizdeki çocuklara hediye edebilirsiniz.

Şampuan kutusundan kalemlik yapma etkinliğini çocuklarınızla birlikte yaparak onlarında el becerilerinin gelişmesine yardımcı olabilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Şimdi kalemlik yapımı için gereken malzemelerimize göz atalım ve yapılışına geçelim.

Malzemeler:

  • Boş şampuan kutusu
  • Makas
  • Çift taraflı bant
  • Yapıştırıcı
  • Kartondan kesilen şekiller
  • Maket bıçağı

Evde Kalemlik Yapımı

Kalemlik Yapımı

İlk önce şampuan kutusunun üst kısmını maket bıçağı ile kesiyoruz. Dilerseniz el ve ağız figürleri de kesip yapıştırıcı yardımıyla kalemliğinize yapıştırabilirsiniz. Daha sonra kartondan kestiğiniz şekilleri kalemliği süslemek için diz veya ağız olarak kalemliğin üzerine şekilde görüldüğü gibi yapıştırıyoruz.

Kalemlik yapımı işte bu kadar basit. Kalemliğimizin arkasına duvara yapıştırmak için çift taraflı bant yapıştıralım ve istediğimiz yere asalım. Fotoğraflarda gördüğünüz gibi kalemliklerin üzerlerini sevimli canavarlar şeklinde süsleyerek renk katabilirsiniz.

Kalemlikleri hazırladıktan sonra isterseniz çocuğunuza isterseniz de etrafınızda diğer çocuklara hediye ederek onları sevindirebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz