Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2020

Selfie Çekinirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Selfie Çekinirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar için Selfie Tüyoları

Şüphesiz ki akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle bize kazandırdığı en önemli yeniliklerin başında selfie çekmek geliyor. Neredeyse akıllı telefon kullanan herkes instagram hesabına sahip. Ve adeta insanlar farklı arka planlar, değişik duygular içinde selfie çekip instagramda paylaşarak beğenme ve beğenilme yarışına giriyor.

Peki ünlülerin instagramını karıştırdığımızda bizden farklı ne var ki bu kadar beğeni alıyor? Tabiki de hepinizden “Çünkü onlar ünlü ve takipçisi fazla, onlar güzel, onlar bakımlı, onlar fiziksel olarak muhteşem.” dediğinizi duyar gibiyim. Fakat tam anlamıyla da buna katılmıyorum. Çünkü her şeyin kuralı olduğu gibi selfie çekmekte bazı önemli kurallar içeriyor.

Miley Cyrus

Örneğin selfie denince akla Miley Cyrus geliyor. Oldukça mutlu, güler yüzlü ve anlık selfieler paylaşarak doğallığı yakaladığını söylüyor. Onun için önemli olan doğallık.

Kim Kardashian

Paylaşımlarıyla olay yaratan kadın Kim Kardashian. Onun selfieleri Cyrus’tan farklı olarak kontrollü ve planlı olması. Çektiği fotoğrafları defalarca tekrar ederek çekiyor.

Miranda Kerr

Özellikle Victoria Secret mankenleri selfie işini ustalıkla yapanlardan. Bunlardan en bilinenleri Miranda Kerr. Ama kabul edelim ki kusursuz güzellik diye onlara denebilir.

• Hem doğal hem sevimli, hem kadınsı hem canlı görünerek selfie çekinmenin bir kaç püf noktası var. Bunların içinde de küçük küçük makyaj ve selfie tüyoları var.

Ünlü 45 Derece Kuralı

45 derece kuralı

• Selfie denince akla heralde vesikalık çekindiğiniz suratsız fotoğraf gelmiyor. O yüzden telefonu direkt yüzünüze tutup çekmeyin. Kolunuzu 45 derece yukarı kaldırın ne az ne fazla olacak şekilde eğim verin. En iyi çıktığınız tarafa doğru kaydırın sağ, sol olabilir size göre değişir. Ve bu açıyı kaybetmeyin. Emin olun pişman olmayacaksınız! En zayıf gösteren açı da budur.

Makyaj

Makyaj

• Selfie’de dikkat çekmek istediğiniz noktaya göre değişecek makyaj tipleri var. Ama benden size bir tüyo en önemlisi kaşlar…

Kaşlar

• Kaşlarınız yüzünüze orantılı olmalı, evet kalın kaş modası diye bir şey var fakat selfiede yüzünüzle orantısız kalın kaş sadece facia yaratır.

• Eğer kaşınız inceyse; her zaman doğal kaşınızdan yana olun ve müdahale etmek gerekiyorsa bile bu hafif olsun. Sadece düzelttirin kaşlarınızı.

• Eğer kaşınız oldukça kalınsa ;tabiki de profesyonel ellerden yardım almanızı öneririm ve yüz hattınıza en uygun kaş tipi seçilmelidir.

Gözler

Gözler

• Selfiede kaşlardan sonra en önemli yer gözlerdir. En ilgi ve dikkat çeken aynı zamanda yaşadığınız duyguyu fotoğrafa yansıtacak yer…

• Selfie de ağır göz makyajından kaçının. Çünkü selfiede amaç doğallıktır. Ağır göz makyajı yapıp birde gözlere zoom yaparsanız bu istediğiniz doğallıktan yana olmaz. Daha hafif ve kirpiklerin ön planda olduğu göz makyajlarını tercih edin.

Dudaklar

• Hangi yoğunlukta göz makyajı yaptığınıza göre değişir dudağınıza kullanacağınız ruj.

• Gözüm ilgi çeksin bana parlatıcı yeter derseniz ünlü Angelina Jolie makyajı selfieye en yakışanlardan.

Angelina Jolie makyajı

• Kırmızı ruj olmazsa olmazım derseniz kirpiklerinize uyguladığınız hafif rimelle kırmızı ruju sürüp dudaklar ön planda bir selfie çekebilirsiniz..

Kırmızı Ruj

• Ya da ben hem göz ön planda hem de dudak ön planda olsun istiyorum diyorsanız onu da artistik hareketler yaparak kendi lehinize kullanabilirsiniz…

Son Olarak Allık

• Makyajın ve selfienin vazgeçilmezlerinden olan allıktır. Allık kullanımı makyaj tonuna, cilt rengine, yanak tipine göre değişir. Ama etkileyici selfie için allık kullanmanız şart!

Allık Kullanımı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz