Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Temmuz 2020

Şems Aslan’dan 5 Yaş Gençleştiren Yaş Maya Maskesi

Şems Aslan’dan 5 Yaş Gençleştiren Yaş Maya Maskesi

2-3 damla limon suyunu 1-2 yemek kaşığı suyun içine damlatın. Cildinizi bu karışıma pamuk batırarak silin.

1 paket yaş mayayı cam bir kaseye alıp, içine 1 kaşık kadar su koyup tahta kaşık ile iyice karıştırın. Elde ettiğiniz krem kıvamlı mayayı boyun, dekolte, göz altı ve hatta göz kapakları dahil tüm cildinize sürün.

Bir arkadaşınızın yardımıyla ağız ve burun açık kalacak şekilde gazlı bez veya tülbent ile yüzünüzü sarın. Sıcak su ile ıslatılan havluyu yüzünüze gazlı bezin üzerine sarın.

4 dakika sonra havluyu yeniden sıcak su ile ıslatıp, suyunu sıkıp yeniden yüzünüze yerleştirin. Bu işlemi tam 5 kere tekrarlayın. Toplam 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzdeki havlu ve gazlı bezi çıkarıp, soğuk suyu ile yıkayın.

Daha sonra her iki elinize buz parçaları alıp yüzünüzü dairesel olmak üzere buzlarla hızla ovuşturun. Bu işlem maya maskesi ve sıcak yardımı ile yüzde genişlemiş damarların eski hale gelip cildin gerginleşmesini sağlamak amacıyla yapacaksınız.

Şems Aslan Maske

Her cilde uygun olan susam yağını elinize birkaç damla damlatıp, iki elinizi bir birine sürterek ısınmasını sağlayın. Sonra her iki elle birlikte çene altından başlayıp kulak altlarına doğru çekerek yavaş ve nazikçe masaj uygulayın.

Bu şekilde yüzün tüm bölgesine masaj yapın. Göz çevresine masaj yaparken (8) çizer gibi hareketlerle bu uygulamayı yapın.

Şems Aslan maya maskesini ayda bir kez yüzünde sivilce olanlar yapabilir. Maya maske cildin canlanmasını sağlar, gözenekleri sıkılaştırır, kan dolaşımını hızlandırır. Botoks etkisi yaparak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Not: Maya maskesini, cildi kıllanmaya müsait olanlar kesinlikle uygulamasın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz