Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Sigara Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Sigara Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Evinizde sürekli sigara içen birileri varsa zamanla bu kötü kokuya alışabilir ve kokuyu fazla hisssetmemeye başlayabilirsiniz. Ama evinize bir misafir geldiğinde direk bu kokunun farkına varacak ve bundan rahatsız olacaktır.

Sigara kokusunun etkisi bununla da sınırlı kalmayıp elbise dolabınızdaki kıyafetleri de etkiliyorsa, yeni yıkadığınız kıyafetleriniz bile sigara kokmaya başladıysa büyük bir sıkıntıyla baş başasınız demektir.

Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Öncelikle evinizde bulunan hava akımının ne olduğunu tespit etmelisiniz. Örneğin bazı evlerde tuvalet salona ne kadar uzak olursa olsun kokusu salona ulaşabilir. Veya mutfakta yaptığınız yemeğin kokusu en uçta bulunan diğer odadan farkedilebilir. Burada önemli olan evinizde bulunan havanın ne şekilde hareket ettiği, hangi yolları izlediğini öğrenmektir. Çünkü evinizde bulunan hava akımı salonda içilen sigaranın bütün eve yayılmasına sebebiyet verebilir. Tüm evinizi dolaşabileceği gibi örneğin sadece yatak odanızı da kötü kokutabilir. Buna önlem almak adına ilk olarak bütün odaların kapısını kapalı tutmakla başlayabilirsiniz. Bu sayede hava akımının önüne geçmiş olursunuz.

Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Birçok evde sigara içilen oda sayısı tektir ve burası genelde mutfak olur. Sadece mutfakta sigara içmek tüm odaların kokmasının önüne geçiyormuş gibi görünse de tam olarak çözüm değildir. Bunun yanında sigara içilen odada yanan bir mum bulundurmak kokunun dağılmaması adına oldukça etkilidir.

Bir başka yöntem ise karbonattan yararlanmaktır. Bu yöntemi uygulamak için sigara içilen odanızın belirli yerlerine geniş kaseler içerisinde, bir çay bardağı su ile karıştırılmış bir kaşık karbonatı koyun. Bunu yapmak kokuyu büyük ölçüde engelleyecektir.

Geniş zamanlı çözümler haricinde acil olarak kokunun geçmesini istiyorsanız bir tencere içerisinde bulunan 1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 kapak çamaşır yumuşatıcısı ekleyebilirsiniz. Bu karışımı odalarınızda gezdirerek buharın ve dolayısıyla güzel kokunun eve yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz