Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2020

Sivilceden Kurtulma Yöntemleri

Sivilceden Kurtulma Yöntemleri

30’lu yaşlara kadar hepimiz istemesekte sivilcelerle uğraşacağız. Bildiğiniz gibi sivilceyi sıkmak oldukça tehlikeli. Oluşmuş bir sivilceyi sıkmak daha fazla yayılmasını veya çıbana dönüşmesini sağlayabilir. Bu yüzden sivilcelerimizden kesinlikle başka şekillerle kurtulmalıyız. Peki sivilcelerden kurtulma yöntemleri nelerdir?

Sivilcelerin kaybolmasını sağlamak oldukça uzun bir süreç ancak yeni oluşmuş bir sivilcenin kabarıklığını almak çok kolay. Aşağıda anlatacağımız yöntemlerden birkaçını düzenli olarak belirli aralıklarla uygularsak sivilcelerimizden zamanla kurtulabiliriz.

Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri

  • Yarım fincan elma sirkesine yarım fincan su karıştırıp bu karışımı pamukla yüzümüze sürüyoruz. Bu işlemi 2-3 günde bir düzenli yaparsak sivilcelerimiz kaybolacaktır. Cildimizin hassasiyet durumuna göre su miktarını artırıp azaltabilirsiniz. 20-30 dakika bekledikten sonra cildinizi temizlemelisiniz aksi halde cildiniz kuruyabilir.
  • Büyükçe bir portakalın kabuğunu rendeledikten sonra üzerine yarım çay kaşığı kadar karbonat koyuyoruz ve krem haline gelene kadar karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı sivilceli bölgeye 20 dk kadar uyguladıktan sonra duruluyoruz.
  • Yatmadan önce sivilceli bölgeyi ortadan ikiye ayırdığımız taze bir limonla ovalıyoruz ve durulamadan yatıyoruz. Sabah uyanır uyanmaz bölgeyi güzelce temizliyoruz.
  • Yumurtanın beyazı ve sarısını ayırdıktan sonra sivilceli bölgeye yumurta beyazını sürüyoruz. 20-25 dakika kadar bu şekilde bekledikten sonra yüzümüzü soğuk suyla temizliyoruz.
  • Bir portakal kabuğunu güneşte kurutuyoruz. Kurumuş portakal kabuklarını toz haline getirmek için güzelce rendeliyoruz. Biraz su ekledikten sonra krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Karışımı yüzümüze sürüyoruz ve 15 dakika bekliyoruz. Sonrasında ise yüzümüzü ılık su ile temizliyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz