Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2020

Su İçerek Zayıflanır mı?

Su İçerek Zayıflanır mı?

Kilo vermek için yapılan diyetlerde dikkat edilmesi gerekli en önemli nokta su tüketimidir. Sadece diyet yapanlar için değil günlük hayatta da 2-2,5 litre su tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bu yazımızda da sizler için ” Su içerek zayıflanır mı? ” sorusuna cevap hazırladık.

Zayıflamak için yapılan diyetlerin yanında egzersiz, su tüketimi ve dikkatli yemek önemlidir. Vücuttaki fazla yağı yakmak, kilo vermede en önemli noktadır. Suyun zayıflamadaki önemi ise, dokulara oksijen sağlayarak yağ yakımını hızlandırmasıdır.

Günde Kaç Bardak Su Tüketilmelidir?

Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar erkeklerin günde 14 bardak su içmesi, bayanların ise 10 bardak su içmesini önermektedirler. Sadece zayıflamak için değil, sağlıklı yaşam için de bol bol su içmeliyiz.

Su içmek zayıflatır mı?

Zayıflamak için Ne Kadar Su İçmeliyim

Gün içerisinde ortalama 2-3 litre su tüketilmelidir. Aşırı su tüketilmesinin de tehlikeli olduğu unutulmamalıdır. Uzmanlar günlük 4-5 litrenin üzerinde su içilmesini önermemektedirler.

Su İçerek Zayıflanır mı?

Düzenli su tüketimi yağ yakımını hızlandırdığı için zayıflamaya yardımcıdır. Kilo boy endeksiniz sonucu 5 kg fazlalığınız varsa normal insanlara göre 1 bardak su içme oranı gereklidir. Zayıflamak için her 5 kiloya +1 bardak su ilave etmeyi unutmayın. Çok ağır bir işte çalışıyorsanız günlük ihtiyacınız olan su miktarı 3.5-4 litreye kadar çıkabilir.

Su Kaç Kaloridir ve Su Kaç Kilo Verdirir?

Suyun herhangi bir kalorisi yoktur. Peki ama su kaç kilo verdirir? Yapılan araştırmalar düzenli olarak günde 2 litre su tüketildiğinda 1 yılda ortalama 17-20bin kalori yakıldığını ortaya koymuşlardır. Bu da ortalama 2,5 – 3 kilo verdirir. Günlük su ihtiyacınızı fazla kilolarınıza göre artırarak suyun daha fazla kilo verdirmesini sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz