Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Sürekli Yorgun Hissediyorsanız Bu Meyve Suyunu Kesinlikle İçmelisiniz

Sürekli Yorgun Hissediyorsanız Bu Meyve Suyunu Kesinlikle İçmelisiniz

Son zamanlarda sıklıkla adı geçen elektrolit içeceklerin ne kadar sağlıklı olduğunu biliyor musunuz?

En son mide probleminiz olduğunda, doktorunuz muhtemelen elektrolit içeceği tüketmenizi önermiştir. Ama elektrolit içeceğinin ne demek olduğunu biliyor musun?

Elektrolitler temel olarak tuzlardır. Tuzlardaki iyonların süslü adıdır. Vücudunuzdaki ana elektrolitler sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfat, sülfat, bikarbonat ve klorürdür.

Elektrolitler, sinirlerinizin ve kaslarınızın işleyişini düzenlemek için önemlidir. Vücudunuzdaki hücreler onları enerjinizi korumak ve hücre alışverişinin devamını sağlamak için kullanır.

İshal, ağır terleme veya bazı sağlık koşulları vücutta ciddi elektrolit kaybına neden olabilir. bu nedenle yorgunluk, halsizlik ve hastalıklara neden olabilir. Bir elektrolit dolu bir içeceğe ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Doğal Meyve Suyu

Piyasada bol miktarda tatlandırıcı ve koruyucu içeren elektrolit içeceği bulunuyor ancak siz evde kendiniz yapmak isterseniz diye tarifini paylaşalım. Zaten ev yapımı her şey daha da sağlıklı, taze ve lezzetli!

Sıcak Su

Su, elektrolit taşıyıcı olarak işlev gören birincil bileşendir.

Tuz Tüketimi

Tuz (sadece rafine edilmemiş olan), sodyum, potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi çeşitli minerallerden zengindir. Vücudun terleme ile düşen sodyum rezervini doldurmaya yardımcı olur ve böylelikle vücudunuzdaki enerji deponuzu korur. Aynı zamanda yorgunluğunu azaltırken stres hormonlarının dengelenmesinde önemli bir rol oynar.

Greyfurt İlaç

Narenciye, potasyum ve kalsiyum içeriği bakımından yüksektir ve dolayısıyla elektrolitler bakımından zengindir. Üstelik, limon, portakali, greyfurt gibi meyveler C vitamini bakımından zengindir ve vücuttaki kayıp elektrolitleri yenileyerek bağışıklık sistemini korumaya yardımcı olur.

Bal

Bal, doğal bir tatlandırıcı olarak görev yapar ve doğal enzimler ve mineraller ile doludur. Vücudun tuz bileşenlerinin zenginliğini emmesine yardımcı olur ve aynı zamanda içeceğin tadını güzelleştirir. Dahası, bal boğaz ağrısı ve öksürüklerde yatıştırmaya yardımcı olan antimikrobiyal ve iyileştirici özelliklere sahiptir.

Malzemeler:

  • 2 fincan su
  • 1 kaşık limonun suyu
  • Yarım bardak portakal suyu
  • 2-4 kaşık organik bal
  • Bir tutam kaya tuzu

Organik Bal

Hazırlanışı: Yarım adet portakal suyunu sıkın. Buna limon suyu ekleyin.

2- 3 kaşık doğal bal ekleyin. Suya dökün ve iyice karıştırın.

İçecek

Biraz rafine edilmemiş tuz ekleyin. Tuz ve balın tamamen çözülmesi için malzemeleri karıştırın

Bu karışımı yorgun hissetiğiniz her gün içebilirsiniz. Etkisini kısa zamanda göreceğinden emin olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz