Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2020

Ten Rengine Göre Nude Ruj Seçimi

Ten Rengine Göre Nude Ruj Seçimi

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen silik dudaklı makyajlara ilgi bir hayli artıyor. Nedense sonbahar gelince insan yoğun göz makyajlarına ve nude dudaklara daha ağırlık veresi geliyor. Yazın bunaltıcı sıcağında yapılan en ufak makyaj ağırlık yaptığı için o güzelim göz makyajlarını sonbahara bırakıyoruz. Sen de hayatının nude rujunu bulmak istiyorsan yazıyı okumaya devam et. Ten rengi yani nude rujlar bana yakışmıyor diyorsan aslında sana uygun olan nude ruju henüz bulamamışsın demektir. Bunun için “Hangi ten rengine hangi nude tonu yakışır?” sorusunun cevabını aramalısın.

Her ne kadar nude rujlar en çok tercih edilen renkler haline gelse de doğru tonu kullanmak çok önemli. Doğru nude ruju bulmak için cildinizin ve rujun alt tonlarının uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Cilt alt tonuna uyumlu olmayan bir nude ruj seni olduğundan daha solgun gösterir ve boğucu dudaklara neden olursun. Bu da seni nude ruj bana yakışmıyor yanılgısına düşürebilir. Bu yüzden nude rujunu internetten değil testerlarını deneyerek almalısın. Şimdi sana “ten rengine göre nude ruj seçimi nasıl olur” ondan bahsedelim.

Beyaz tenliysen sana en çok pembe, açık şeftali ya da gül kurusu alt tonlu yani soğuk alt tonlu nude rujlar yakışacaktır. Yani en çok pembelerden yana olmalısın. Buğday tenliysen en çok turuncu bej, bebek pembesi, kahvemsi krem, şeftali ya da kahveye dönük şeftali alt tonlu nude rujları tercih etmelisin. Özellikle soluk sarı alt tonlu buğday tenliysen soğuk pembe alt tonlu nude rujlardan uzak durmalısın. Esmer tenliysen kahve, bronz, açık kreme benzer pembe, hafif bej, mercan ya da gül kurusu alt tonlu renkler tam sana göre. Pilatin gibi açık sarı saçlar kullanıyorsan kırmızı bej ya da kahvemsi bej tonları kullanmalısın.

Ten Rengine göre Nude Ruj

Cilt alt tonuna göre doğru nude rujunu buldun fakat hala sana yakışmadığını düşünüyorsan makyajını yanlış yapmışsın demektir. Nasıl ki koyu göz makyajlarında koyu renk rujlar abartı duruyorsa, aynı şekilde nude dudaklı makyajlarda gözleri hafif bırakmak seni solgun gösterir. Yani nude ruju sürüp çıkmak ya da sadece rimelle desteklemek yok. Gözlerini koyu ve yoğun yaptığın makyajlarla nude rujunu kullanmalısın. Yani dumanlı göz makyajları, abartılı göz makyajları tam da nude rujlar için. Gözlerine ne kadar yoğunluk katacağın bulunacağın ortama göre tabi ki değişiklik gösterebilir. Burada en önemli nokta nude rujuna uygun renkte allık kullanman. Yanaklarına renk katmazsan hasta gibi görünürsün.

Nude ruj makyajına biraz daha ayrıntı verelim. Göz ve cilt makyajını bitirdikten sonra nude rujunu sürerken de püf noktaları bilmelisin. Dudakların 3 boyutlu görünsün ki daha canlı bir makyaj yapmış ol. Tıpkı yüzüne uyguladığın kontür gibi dudaklarına da ışıltı ve gölge hileleri yapmalısın. Bunun için koyu tonlarda nude renk bir dudak kalemiyle dudaklarını çerçevele. Daha sonra kalemi dudağının içine de dağıt ve tüm dudağını boya. Şimdi üzerine kalemden daha açık tonda olan nude rujunu sür. Böylece daha belirgin dudakların olacak. Alt dudağı daha da belirginleştirmek için alt dudak ortasına ve üst dudağın uç kısımlarına beyaz kalemle minik çizgiler çekerek iyice dağıt. Bu da dudaklarına ekstra dolgunluk katacak.

Şunu da unutmamak gerekir ki nude rujlar dudak kusurlarını daha da belirginleştirir. Bu tür açık renk rujlarkullanmadan önce mutlaka dudaklarına peeling yapmalısın. Bu kadar yoğun göz makyajından sonra pütür pütür görünen dudaklar tüm makyajına gölge düşürür. Dudak peelingi için hazır ürünler satın alabilir ya da en basitinden evinde şeker ve balı karıştırarak dudaklarını ovabilirsin. İşte şimdi sana yakışan nude rujunu bulduğunu hissediyorsun değil mi?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz