Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Terramycin (Teramisin) Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır ?

Terramycin (Teramisin) Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır ?

Terramycin deri merhemi halk arasında teramisin olarak adlandırılır. Bu ilaç ciltteki birçok problemi önlüyor ve kullanıcı memnuniyeti gerçek anlamda yüksek olan bir üründür.

Teramisin krem akne(sivilce), uçuk, yanık, yara, cilt enfeksiyonları, kızarıklık, şişlik ve bakterilerin neden olduğu tüm cilt enfeksiyonlarına karşı etkili bir antibiyotiktir. Yani ciltteki iltihaplı enfeksiyonlar için son derece ve faydalıdır.

Doktorlar tarafından sıkça yazılan terramycin deri merhemi fiyat uygun olmasından dolayı en çok kullanılan kremlerden biridir. Ucuz ve etkili olunca da kullananlar birçok kişiye öneriyorlar. Yabancı kökenli olduğu için ilaç kutusunun üstünde terramycin krem olarak yazılır. Şimdi de bu merhem hakkında diğer ayrıntılarına bakalım.

Terramycin Kremi Nelere İyi Geliyor?

Kullanım alanı ve faydası oldukça geniştir. Bu durumlar:

İltihaplı sivilceler de ve büyük çıbanların tedavisinde,

Dudak çatlakları için ve dudaklar da oluşan uçuk tedavilerinde,

Böcek ısırmaları ve arı sokmalarında,

Deri üzerinde oluşan yaralar ve çiziklerin tedavisinde,

Enfeksiyonlu yaraların tedavisinde oldukça etkilidir.

Deri üzerin de ki iltihap, çıban ya da enfeksiyonları yok eder.

Teramisin Deri Merhemi

Teramisin Kremin Kullanıldığı Rahatsızlıklar

Birçok hastalıkta cilt sorununda güvenle kullanılmaktadır. Sadece birkaç şey için değil tüm durumlar için rahatlıkla kullanılır. Bu sorunlar üzerine de etken madde hızlı bir şekilde çalışarak iyileşme gösterir. İşte o kullanım alanları

Büyük çıbanların tedavisinde,

Ciltte oluşan iltihaplarda ve iltihaplı durumlarda,

Dudak çatlaklarının tedavisinde,

Uçuk tedavisinde,

Ciltte oluşan yara ve çizik tedavisinde,

Böcek ve arı sokma tedavisinde,

Sivilce(akne) tedavisinde,

Kulakta oluşan yara tedavisinde,

Çok enfeksiyon olan yaraların tedavisinde kullanılır.

Teramisin Nasıl Kullanılır?

Terramycin Krem Faydaları

Teramisin merhem size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun yada eczacınızın size bildirdiği şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Sadece sorunlu bölgeye sürülen ve geniş deri yüzeyinde kullanılmayan teramisin merhem kullanım şekli ise;

Teramisin deri merhemi sürülmeden önce sürülecek deri yüzeyi temiz olmalıdır.

İnce tabaka haline sürülür ve deri tarafından emilmesi için hafif hareketlerle ovulur. Eğer iltihap, yara, yanık, sivilce varsa teramisin sürüldükten sonra gazlı bez ile örtmeniz yeterlidir.

Kremi günde 2 yada 3 defa kullanmanız yeterlidir.

Merhem sorunlu bölge ile devamlı temas halinde olursa 3 gün ile 2 hafta içerisinde kesin olarak iyileşecektir

Teramisin deri merhemi düzenli olarak kullanmaya özen gösterdiğinizde kesinlikle kesin sonuç almanız mümkün tedaviyi yarıda kesmek düzenli olarak kullanmamak enfeksiyonların yayılmamasına neden olabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :  

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.

İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Teramisin Krem

Terramycin(teramisin) Deri Merhemi Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar

1. İlacın yukarıda etken maddesini belirttik bu etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.

2. Hamile ve emziren bayanlar hekime danışmadan bu kremi kullanmamalıdırlar.

3. İlacı ağza, göze kesinlikle sürmeyin. yanlışlıkla da olur1sa bol su ile yıkayın.(Teramisin göz merhemi için söz konusu değildir.)

4. Bu kremi kullanım sırasında cildi tahriş yapacak sert sabun, şampuan, saç boyası ve epilasyon ürünleri ve alkollü cilt ürünlerini kullanmayın.

5. Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir değişiklik görmez iyileşme yaşamazsanız ilacı kullanmayı bırakarak hekiminize danışın.

6. Bu ilacı kullandıktan sonra farklı bakteri enfeksiyonlarına  rastlarsanız hemen doktorunuzdan randevu alıp muayene olun.

7. Antibiyotik özellikli bir krem olduğunu bilerek kullanıma devam edin.

Terramycin Krem Fiyatı

Ağırlığı 14.2 gr olan Teramisin krem fiyatı 12.37 TL dir. Sizlere bu yazımızda teramisin krem nedir, teramisin deri merhemi ne işe yarar, teramisin nasıl kullanılır ve yan etkilerinden bahsetmeye çalıştım. Teramisin size reçete edildiğinde en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün.

Bilgilendirme: Tisd,  “Reçetesiz satılan beşeri tıbbi ürünlerin, haklın yararına olacak şekilde tanıtımına” izin vermektedir. Bu yazı dizisinde amaç ve gayesi herhangi bir ürün/ilaç/krem reklamı yapmak değildir. Sadece ve sadece hemen hemen herkesin ecza dolabında olan ürünlerin, ihtiyaç halinde hatalı kullanımı önlemek ve toplumu bilinçlendirmek için hazırlanmış, toplum faydasını temel güden bir yazıdır.)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz