Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2020

Traktör Lastiğinden Süs Havuzu

Traktör Lastiğinden Süs Havuzu

Eğer bahçeli bir eviniz var ise traktör lastiğinden süs havuzu yaparak bahçenize şık bir hava katabilirsiniz. Üstelik pratik ve kolay yöntemlerle tamamen evinizden temin edebileceğiniz bu malzemelerle yapabilirsiniz. Bu sayede bahçe düzenlemenize yeni ve şık bir hava katabilirsiniz.

Bu çalışmayı yaparken çocuklarınızdan yardım isteyerek onların hayal güçlerinin artmasına ve el becerilerinin gelişmesine fayda sağlamış olursunuz. Ayrıca çocuğunuzun toprakla tanışmasını sağlar ve kendi başına ne gibi yaralı şeyler yapabileceğini onlara göstermiş olursunuz.

Komşularınızın gözü bu şık ve dekoratif süs havuzunuzda kalacaktır. Şimdi hep birlikte evdeki kullanmadığınız traktör lastiğinizden nasıl süs havuzu yapacağınıza ve yaparken neler kullanacağınıza bir bakalım.

Malzemeler:

  • Eski traktör lastiği
  • Kürek
  • Naylon

Süs Havuzu Yapımı:

Öncelikle eski traktör lastiğimizin üst kısmını kesici aletimizle kesiyoruz ki havuz için daha geniş bir alanımız olsun. Daha sonra havuzumuzu yerleştireceğimiz arazimize derince bir kuyu açarak traktör lastiğimizi buraya yerleştiriyoruz.

Naylonumuzu alıyoruz ve lastiğimizin kenarlarını hiçbir açıklık kalmayacak şekilde kaplıyoruz. Naylonla kapladığımız lastiğimizin etrafını toprakla hiç boşluk kalmayacak şekilde örtüyoruz. Yani aralıkları toprakla dolduruyoruz.

Tamamen kapladığınızdan emin olduktan sonra içerisine su doldurmaya başlayabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak havuza fıskiye ekleyerek görsel güzelliğini de arttırmanız mümkün.

Traktör Lastiğinden Süs Havuzu

Su doldurma işlemi de tamamladıktan sonra etrafını düzenlemek kalıyor. Etrafını dilediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. Süs havuzunuzun yapımını tamamladıktan sonra isterseniz içerisinde balık besleyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz